شهریه دوره :

4,480,000 تومان

ثبت نام در دوره
 • پیش نیاز : ندارد
 • تاریخ شروع : 1400/10/22
 • مدت دوره : 60 ساعت
 • روز و ساعت برگزاری : شنبه و دوشنبه و چهارشنبه 17:30 تا 21:00
 • دپارتمان : آمادگی آزمون های تخصصی ، آموزش مجازی
 • گواهی نامه : ارائه می شود
ثبت نام به صورت مهمان
مدرس این دوره :

گروه مدرسان

 • با اطمینان ثبت نام کنید
  • امکان ارائه مدرک
  • امکان استفاده از سامانه پشتیبانی آموزشی اختصاصی
  • امکان ترجمه رسمی مدرک
  logo-samandehi
  • انتشار: : جمعه 18 مهر 1399
  • بروزرسانی: : سه‌شنبه 1 تیر 1400
  • 295
  • بدون دیدگاه

  دوره آنلاین آمادگی آزمون طراحی و اجرای گود،پی و سازه نگهبان

  دوره آنلاین آمادگی آزمون نظام مهندسی رشته عمران صلاحیت طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان

  دوره آنلاین آمادگی آزمون نظام مهندسی رشته عمران صلاحیت طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان

  برای ورود به حرفه مهندسان، هر ساله سازمان نظام مهندسی ساختمان آزمونی را در رشته های مهندسی عمران ، مهندسی معماری، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی ترافیک، مهندسی شهرسازی و مهندسی نقشه برداری برگزار می‌کند که در آن به قبول شدگان، صلاحیت ورود به حرفه مهندسان را می‌دهد؛ در شرایط فعلی با توجه به پیشرفت‌ فن‌آوری در جامعه و نیاز صنعت ساختمان برای بکارگیری صلاحیت‌های تخصصی جدید از مرحله طراحی تا نگهداری و تخریب ساختمان به خصوص در ساختمان‌های بزرگ مقیاس، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد با وضع ضوابط و تعیین دامنه شمول برای هر یک از صلاحیت‌های تخصصی و از طریق برگزاری آزمون‌های سراسری و دوره‌های آموزشی نسبت به اعطای صلاحیت‌های جدید به مهندسان اقدام نماید. از این رو پیرو برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر گردیده در آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 1400 برای رشته عمران آزمون صلاحیت‌ “طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان” برگزار گردد. لازم بذکر است داوطلبان برای اخذ صلاحیت “طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان” می‌بایست علاوه بر قبولی در آزمون‌های مذکور در دوره‌های آموزشی مصوب نیز شرکت نمایند.

  مزایا و فواید شرکت در دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان

  دوره آنلاین آمادگی آزمون نظام مهندسی عمران صلاحیت طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان؛ تحت یک برنامه جامع، ساختاریافته و اصولی برگزار می‌شود. در دوره آموزشی طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان با رویکرد آمادگی آزمون نظام مهندسی در رشته عمران، مباحث مقررات ملی ساختمان که به عنوان منبع آزمون معرفی شده اند برای داوطلب تدریس شده و ضمن آن ، به حل نست پرداخته می شود. لازم به یادآوری است که در طول دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی عمران در صلاحیت طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان، داوطلبان با نکته برداری از موضوعات مهم، یادگیری ترفندهای امتحانی و تمرین مداوم، بر مباحث اصلی امتحان نظام مهندسی و یادگیری و تست زدن آن ها؛ اشراف پیدا می کنند.

  در این دوره حتی آزمون‌ آزمایشی که بسیار نزدیک به سؤالات آزمون طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان نیز هستند به شکلی کاربردی برگزار می‌شوند. هدف از آزمون‌ آزمایشی، آشنایی داوطلبان با شکل سؤالات، نحوه زمان‌بندی و از همه مهمتر، افزایش اعتماد به نفس و خودباوری برای روبرو شدن با پرسش‌های چهار گزینه‌ای است.

  همانطور که در بالا بیان شد، یکی از فواید عمده شرکت در دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی عمران، افزایش اعتماد به نفس در داوطلبان است. آنچه در این دوره آمادگی ارائه می‌شود، آمادگی ۱۰۰ درصدی برای مواجهه با آزمون نظام مهندسی همراه با بهبود خودباوری با اشراف کامل بر موضوعات امتحانی است.

  سرفصل دوره آمادگی آزمون طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان در رشته عمران

  • مبحث هفتم مقررات ملی ساختمان – پی و پی سازی – ویرایش 1392

  • راهنمایی طراحی دیوارهای حائل – ضابطه شماره 308 – ویرایش 1396

  • دستورالعمل اجرایی گودبرداری های ساختمانی
  • مکانیک خاک 
  • گودبرداری
  • پی و پی سازی و سازه های نگهبان
  • خاک و پی پیشرفته  و اجزاء محدود

  سوالات متداول

  بر اساس اعلام دفتر مقررات ملی ساختمان در سایت inbr.ir، منابع آزمون نظام مهندسی طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان برای آزمون پیش رو به شرح زیر است:

  مبحث

  ویرایش

  مبحث 7 (پی و پی سازی)

  1392

  راهنمای طراحی دیوارهای حائل – ضابطه شماره ۳۰۸

  1396

  دستورالعمل اجرایی گودبرداری‌های ساختمانی

  1391

  علاوه بر موارد فوق، مكانيك خاك، گودبرداري، پی و پی‌سازی و سازه‌هاي نگهبان، خاک پیشرفته، پی پیشرفته و اجزاء محدود، در حد اطلاعات دانشگاهی مقاطع کارشناسی عمران کارشناسی ارشد خاک و پی، به عنوان مواد آزمون معرفی شده‌اند. علاوه بر این، داشتن تسلط کافی بر مواد آزمون نظام مهندسی عمران – محاسبات شامل : مبحث ششم (بارهاي وارد بر ساختمان) – ویرایش ۱۳۹۸، مبحث هشتم (طرح و اجراي ساختمان‌هاي با مصالح بنايي) – ویرایش ۱۳۹۲، مبحث نهم (طرح و اجراي ساختمان‌هاي بتن‌آرمه) – ویرایش ۱۳۹۹، مبحث دهم (طرح و اجراي ساختمان‌هاي فولادي) – ویرایش ۱۳۹۲ ، آئين‌نامه طراحي ساختمان‌ها در برابر زلزله (استاندارد ۲۸۰۰) ويرايش چهارم و استاتیک، مقاومت مصالح و تحليل سازه‌ها الزامی است.

  مطابق اطلاعیه دفتر مقررات ملی ساختمان، با پیگیری‌های به عمل آمده، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با کلیات برگزاری آزمون در اردیبهشت 1400 موافقت نموده است؛ آزمون نظام مهندسی در رشته مهندسی عمران، صلاحیت طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان ، صبح روز جمعه 31 اردیبهشت 1400 برگزار می‌شود.

  دانش آموختگان مهندسی عمران که ویژگی های زیر را داشته باشند، مخاطب اصلی دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان در رشته مهندسی عمران می باشند.

  1- دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته مهندسی عمران – در گرایش خاک و پی

  2- دارای پروانه اشتغال به کار پایه 1 در صلاحیت های نظارت یا اجرا

  3- دارای پروانه اشتغال به کار حداقل پایه 2 در صلاحیت محاسبات

  برای شرکت در این دوره، داشتن مدرک فوق لیسانس ژئوتکنیک یا دکتری مهندسی ژئوتکنیک، پروانه اشتغال به کار پایه 1 در صلاحیت های نظارت یا اجرا، پروانه اشتغال به کار حداقل پایه 2 در صلاحیت محاسبات و همچنین ثبت نام در آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 1400 ضروری می‌باشد، .

  • استفاده از مدرسان حرفه‌ای، با تجربه تدریس در دوره‌های آمادگی آزمون و مسلط به مباحث آزمون
  • حضور ناظر کیفی در طول دوره و ارائه راهنمایی های لازم به داوطلبان
  • برگزاری آزمون آزمایشی جامع نزدیک به آزمون اصلی و حل آزمون و رفع اشکال
  • حل نمونه سؤالات تألیفی و تمرینات کلاسی برای افزایش تسلط
  • ارائه جزوات غنی و طبقه‌بندی شده جهت انسجام فکری و تسریع در جمع‌بندی مطالب
  • پاسخگویی به سؤالات و امکان پرسش و پاسخ و رفع اشکال غیرحضوری
  • امکان شرکت در کلاس از طریق موبایل یا کامپیوتر شخصی (برای اثربخشی بهتر کلاس، استفاده از کامپیوتر شخصی توصیه می‌گردد.)
  • اعطای مدرک بازآموزی مباحث مقررات ملی ساختمان در انتهای دوره (در صورت حضور در حداقل 80% ساعات آموزش آنلاین)
  • دوره غیرحضوری خانه عمران، برای داوطلبان شهرستان‌ها، فرصتی برابر در بهره‌گیری از دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی خانه عمران فراهم می‌کند و کمک شایانی برای افزایش امکان رقابت و احتمال قبولی در آزمون خواهد بود.

  از دستاوردهای حضور در دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی خانه عمران، برخورداری از “مدرک بازآموزی مقررات ملی ساختمان” است. این گواهینامه علاوه بر افزایش توانمندی علمی و اعتماد به نفس حرفه‌ای داوطلب، در واقع تأیید می‌کند که دارنده آن به لحاظ دانش مقررات ملی ساختمان، فردی به روز است که از آخرین تغییرات ویرایش آئین‌نامه‌ها مطلع است. دانش‌پژوهان دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی خانه عمران که حداقل در 80 درصد ساعات آموزش آنلاین دوره حاضر باشند، ضمن تغییر در نگرش فنی و رویکردهای مدیریتی، واجد دریافت “مدرک بازآموزی مقررات ملی ساختمان” می‌باشند.

  با توجه به برگزاری در فضای مجازی و دلایل مختلفی از جمله آمادگی مدرسان، نیاز به ایجاد زیرساخت‌ها و محتویات لازم در این خصوص، دسترسی مدرسان به زیرساخت‌های اینترنتی و … ممکن است برخی مدرسان دوره‌ها تغییر یابند. بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کمیته علمی مؤسسه، مدرس این دوره، جناب آقای مهندس میر بهنام قریشی هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران در گرایش مهندسی ژئوتکنیک (خاک و پی) از دانشگاه علم و صنعت ایران می‌باشند. همچنین، دارای پروانه اشتغال نظام مهندسی در رشته مهندسی عمران هستند.

  هدف از برگزاری کلاس آنلاین این هست که دانش‌پژوه در زمان برگزاری آنلاین کلاس، در دوره حاضر باشد و تعامل مناسبی (پرسش و پاسخ و … ) در کلاس شکل بگیرد. بنابراین، توصیه واحد تحقیق و توسعه موسسه خانه عمران، شرکت در کلیه جلسات کلاس‌ها بصورت آنلاین هست. با این وجود، به جهت پیشگیری از بروز اختلال در مسیر آموزشی ناشی از تداخل ساعت کاری دانش‌پژوه با زمان برگزاری کلاس، قطعی احتمالی اینترنت دانش پژوه و … ویدئوهای کلاس بصورت غیرقابل دانلود، تا زمان برگزاری آزمون اصلی در سامانه پشتیبانی دوره های آنلاین مؤسسه خانه عمران قرار می گیرد.

  نظرات کاربران

  بدون دیدگاه
   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   دوره های مرتبط

   4319

   خبرنامه خانه عمران

   دریافت (رایگان) پیشنهادات ویژه، آگهی‌های استخدام و اخبار مهم صنعت ساختمان

   کد تخفیف شما 

   قابل استفاده برای تمامی دوره‌ها

   تا دیر نشده از تخفیف استفاده کن

   DZZPRQ6X

   افزودن به سبد خرید