درباره مجتمع تعالی صنعت ساختمان (خانه عمران)

About Us

مجتمع تعالی صنعت ساختمان (خانه عمران) در سال 1375 تأسیس شد و با تعریف معیارهای نوین و استانداردهای آموزشی، در فرآیند آموزش و یادگیری در صنعت ساختمان اثرگذار بود. اين مجتمع به‌عنوان آغازگر جرياني نو و بنیان‌گذار آموزش‌هاي حرفه‌اي و بازآموزي مهندسي در ایران، با پشتوانه هیئت‌علمی خود که شامل مدرسان مجرب و باسابقه صنعت ساختمان است. در تلاش است با نوانديشي و بهبود مستمر، اين رسالت بزرگ خود را بر پايه دانش روز باکیفیت هر چه بيشتر به انجام رساند.

خط مشی و مأموریت سازمانی

مجتمع تعالی صنعت ساختمان (خانه عمران) به‌عنوان پیشـرو در ارائه آموزش‌های تکمیلی فارغ‌التحصیلان و متخصصان فعال در صنعـت ساختمان و طرح‌های عمرانی، مأموریت سازمانی خود را در چارچـوب مـوارد ذیل تعیین نموده است:

 • توسعۀ صنعت ساخت‌وساز در تمامی ارکان مدیریتی، فنی، اجرایی و ترویج آخرین فن‌آوری‌‌‌ها و دستاوردها
 • اعتلای خدمات مهندسی از طریق بازآمـوزی، نوآمـوزی، نشـر اطـلاعـات و بسـط ارزش‌‌‌‌هـا و اخـلاق حـرفـه‌ای با تکیه‌بر مؤثرترین تجهیزات و روش‌ها
 • همیاری مدیریت ‌‌‌‌شهری، افزایش ضریب ایمـنی سازه‌‌‌‌ها و تأمین هر چه بیشتر سلامت هم‌‌‌میهنان
 • کاهش نرخ بیکاری و ایجاد فرصت‌‌‌های شغلی پایدار برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌‌‌‌ها از طریق توانمندسازی آن‌‌‌ها و آموزش مهارت‌های تخصصی و اثربخش
 • ایجاد بستر گسترش مشاوره و خدمات تخصصی توسط خبرگان و پیشکسوتان صنعت ساختمان

سخن مدیر عامل

موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران که در دهه هفتاد بر پایه توکل به خدای یکتا و ارزشهای بنیادین اجتماعی و صنفی به منظور توسعه صنعت ساختمان و تامین ماموریتها و اهداف متعالی این حوزه تاسیس گردیده توانسته طی قریب به دو دهه فعالیت مستمر و پویا ضمن ایجاد جریانهای نوین علمی-پژوهشی و اثر گذار در سطح کشور، خدمات گسترده ای را جامعه مهندسی و کلیه فعالان این عرصه اعم از بخش خصوصی و دستگاههای اجرایی ارائه نماید.

فعالیت های خانه عمران

الف) دپارتمان ­ها

خانه عمران با بهره­گیری از خبرگان صنعت و اساتید دانشگاه تاکنون بیش از 65000 نفر افراد متخصص بازار کار را بامهارت و شایستگی­های موردنیاز پروژه­ها و سازمان­ها تربیت‌کرده است. این مجتمع به‌عنوان پیشگام آموزش و تربیت منابع انسانی در صنعت ساختمان، در 9 دپارتمان به فعالیت­های خود می­پردازد.

 • دپارتمان اجرا و ساخت:

با توجه به حجم سرمایه‌گذاری عظیمی که در صنعت ساختمان انجام می­شود. نقش کیفیت ساختمان در ایمنی و سلامت جامعه ا حائز اهمیت است. بی­تردید نیازمند اصلاح نگرش و پیاده‌سازی سیستم‌های کیفی در بخش‌ها و فرایندهای مختلف به‌ویژه در مرحله اجرای ساختمان است. ازاین‌رو دپارتمان اجرا و ساخت، خانه عمران باهدف توسعه و ارتقای دانش اجرای ساختمان در میان دانشجویان و مهندسان عمران، معماری و سایر فعالان این صنعت راه‌اندازی شد.

 • دپارتمان معماری:

دپارتمان معماری خانه عمران باهدف توسعه دانش معماری در صنعت ساختمان و به‌ویژه مهندسان معماری، مهندسان عمران و مجریان ساخت‌وساز آغاز به کار نمود. مدیران اين دپارتمان با جذب متخصصان كارآزموده در حرفه‌ها و مشاغل تخصصي معماري و هدايت آن‌ها، دوره‌هاي تخصصی كاملاً كاربردي و متنوعي را تدوين و برگزار می‌کنند.

 • دپارتمان سازه و ژئوتکنیک:

خانه عمران به‌منظور تربیت و پرورش نیروهای متخصص در حوزه طراحی سازه ساختمان، دپارتمان سازه و ژئوتکنیک راه‌اندازی نموده است. این دپارتمان باهدف تربیت طراحانی توانمند و کارا در سطح ساختمان‌های متعارف شهری و مدرن به فعالیت می­پردازد.

 • دپارتمان امور فنی و قراردادها:

امروزه كه اجراي پروژه‌ها به شيوه‌هاي گوناگون در سازمان‌ها در حال گسترش است. کارفرمایان مایل به برون سپاری پروژه ها هستند و پیمانکاران نیز حاضر به قبول ریسک بیشتری هستند. آشنايي با سامانه‌های اجراي پروژه‌ها، تعيين روابط مابين اركان پروژه و نحوه انعقاد و قيمت‌گذاري قراردادها امري ضروري است. بر این اساس خانه عمران به‌منظور توسعه دانش فنی و مهارت در انعقاد اصولی قراردادها در میان مدیران و مهندسان صنعت ساخت اقدام به راه‌اندازی دپارتمان امور فنی و قراردادها نموده است.

 

 • دپارتمان مدیریت:

دپارتمان مدیریت خانه عمران، باهدف توسعه و ارتقای دانش و مهارت‌های مدیریتی در صنعت ساختمان و به‌ویژه مهندسان عمران، مهندسان معماری و متصدیان ساخت‌وساز آغاز به کار نمود. اين دپارتمان با جذب متخصصان كارآزموده در مشاغل تخصصي مدیریت و هدايت آن‌ها، دوره‌هاي تخصصی كاملاً كاربردي و متنوعي را تدوين و برگزار می‌نماید.

 

 • دپارتمان BIM:

با استفاده از رویکردهای جدید مبتنی بر ساختار یکپارچه‌سازی اطلاعات  ((Building Information Modeling این دپارتمان شکل‌گرفته است. با این هدف که آموزش و توسعه رویکردهای مدیریتی و مهارت­های کارشناسی در بخش­های مختلف ازجمله نرم‌افزارهای مرتبط به مدیران و مهندسان (عمران، معماری، سازه، مکانیک و برق) خدمات آموزشی و مشاوره ارائه ‌کند.

دپارتمان راه و نقشه برداری:

با توسعه و گسترش شهرها و صنعت و به دنبال آن افزایش ترافیک بین‌شهری، رشد و توسعه راه‌ها و جاده‌ها اهمیت حیاتی یافته است. کشور ایران همانند بسیاری از کشورهای درحال‌توسعه قسمت اعظمی از بودجه خود را به راه‌سازی تخصیص می‌دهد. آنچه مهم و حیاتی تلقی می‌شود وضعیت راه‌های ساخته‌شده ازلحاظ کیفیت است که برای افزایش هر چه بیشتر آن نیاز به منابع،  نیروی متخصص و توانمند داریم. بر این اساس خانه عمران اقدام به برگزاری دوره‌هایی در حوزه روش‌ها و نکات اجرایی در زیرسازی و روسازی راه، آشنایی با ماشین‌آلات راه‌سازی و غیره در قالب دپارتمان راه و نقشه‌برداری نموده است.

 • دپارتمان تأسیسات:

کنترل جریان و دمای هوای درون ساختمان ازلحاظ سرمایش، گرمایش، تهویه مطبوع، تأسیسات برقی و به‌طورکلی هوشمند سازی ساختمان در عصر کنونی از موضوعات مهم در دنیا به شمار می‌رود. ازاین‌رو خانه عمران در راستای توسعه نگاه حرفه‌ای به دانش تأسیسات در میان مهندسان و مجریان صنعت ساختمان اقدام به راه‌اندازی دپارتمان تأسیسات نموده است.

آموزش‌های دپارتمان تأسیسات خانه عمران علاوه بر مهندسان تأسیسات برای مهندسان عمران، تکنیسین‌ها و صنعتگران این حوزه سودمند بوده و آن‌ها می‌توانند تجارب علمی خویش را بر پایه مفاهیم علمی و مهندسی بنا نهند. اندوخته‌های تجربی را با علم درآمیخته و راندمان و کیفیت مطلوب‌تر در کار ایجاد نمایند.

ب) بسته های آموزشی – مهارتی شغل محور:

این مجتمع باسابقه دو دهه آموزش در صنعت ساختمان، بسته­های آموزشی-مهارتی شغل محور را بر پایه تجربیات علمی و عملی طراحی کرده است. این بسته­ها با بهره­گیری از تجربیات آموزشی، پژوهشی و عملیاتی و تعامل با خبرگان صنعت ساختمان با رویکرد تربیت افراد متخصص برای بازار کار پرداخته است.

 • کارشناس دفتر فنی
 • کارشناس کنترل پروژه
 • محاسب سازه
پخش ویدیو

ما در مجتمع تعالی صنعت ساختمان، علاوه بر استعدادیابی و برنامه های متنوع در راستای رشد همه جانبه متخصصان در زمینه های تخصصی، توسعه فردی و بلوغ سازمانی، خدمات بسیار متنوع دیگری داریم از جمله:

 • خدمات مشاوره مدیریت در سطح کلان برای مدیران شرکتها، مدیران پروژه ها، سازندگان و سرمایه گذاران
 • خدمات طراحی و محاسبات و نیز خدمات کنترل و بهینه سازی طرح ها
 • خدمات نظارت عالیه
 • خدمات راهبری و مدیریت پروژه ها
 • انجام مطالعات اقتصادی و تهیه طرح های توجیهی و بیزینس پلان برای پروژه ها
 • خدمات حقوقی و قرارداری در بخش ساخت و ساز
 • پیمان مدیریت و مشارکت در ساخت
 • خدمات منابع انسانی، ارزیابی و تامین نیروهای حرفه ای برای فعالان صنعت ساختمان
 • خدمات آموزش، مشاوره و کوچینگِ کسب و کار در بخشهای مرتبط با ساخت و ساز

برای یادگیری هیچ وقت دیر نیست

خانه عمران اولین و معتبرترین مرکز آموزشی صنعت ساختمان