شهریه دوره :

2,580,000 تومان

ثبت نام در دوره
 • پیش نیاز : ندارد
 • تاریخ شروع : 1400/10/19
 • مدت دوره : 60 ساعت
 • روز و ساعت برگزاری : یکشنبه و چهارشنبه 21:30 - 17:30 جمعه 19:30 - 15
 • دپارتمان : آمادگی آزمون های تخصصی
 • گواهی نامه : ارائه می شود
ثبت نام به صورت مهمان
مدرس این دوره :

مهندس عیسی جوادی نیا

 • با اطمینان ثبت نام کنید
  • امکان ارائه مدرک
  • امکان استفاده از سامانه پشتیبانی آموزشی اختصاصی
  • امکان ترجمه رسمی مدرک
  logo-samandehi
  • انتشار: : دوشنبه 26 خرداد 1399
  • بروزرسانی: : دوشنبه 28 تیر 1400
  • 269
  • بدون دیدگاه

  دوره آنلاین آمادگی آزمون پایه ۳ تأسیسات مکانیک صلاحیت نظارت

  دوره آنلاین آمادگی آزمون پایه ۳ مکانیک (نظارت و اجرا)

  دوره آنلاین آمادگی آزمون پایه ۳ مکانیک (نظارت و اجرا)

  برای ورود به حرفه مهندسان، هر ساله سازمان نظام مهندسی ساختمان آزمونی را تحت نام پایه ۳ مکانیک نظارت و اجرا برگزار می‌کند که در آن به قبول شدگان، صلاحیت ورود به حرفه مهندسان را می‌دهد؛ بنابراین، آزمون پایه ۳ مکانیک نظارت و اجرا و آمادگی 100 درصدی برای قبولی در آن، برای عزیزانی که در رشته مهندسی مکانیک تحصیل کرده‌اند، از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل دشواری سطح سؤالات، نداشتن اشراف کامل بر مباحث امتحانی و عدم زمان‌بندی مناسب برای پاسخ‌گویی، داوطلبان بسیاری هر ساله امتحان پایه ۳ مکانیک نظارت و اجرا را از دست می‌دهند. از این رو، خانه عمران با طرح دوره آمادگی صلاحیت نظارت و اجرا پایه سه، درصدد آن است که بتواند به شکلی اصولی و حرفه‌ای، شرکت کنندگان را به سَر منزل مقصود که همان قبولی در آزمون است برساند.

  ضرورت شرکت در دوره آمادگی آزمون پایه ۳ مکانیک نظارت و اجرا

  آماری که آزمون نظام مهندسی نظارت و اجرای پایه ۳ مکانیک منتشر می‌شود، اغلب حاکی از آن است نسبت شرکت کنندگان به قبولی‌ها، هر ساله کاهش می‌یابد. این پدیده، دو موضوع مهم را نشان می‌دهد، یکی اینکه سطح سؤالات هر سال بالاتر می‌رود و دیگر اینکه آمادگی داوطلبان برای مواجهه با این آزمون کافی نیست. دو مشکل اصلی که اغلب سر راه داوطلبان آزمون صلاحیت نظارت و اجرا پایه ۳ در رشته مهندسی مکانیک ایجاد می‌شود، یکی کم آوردن زمان و دیگری عدم اشراف کامل به مباحث امتحانی است. ممکن است داوطلبان در طول سال بارها، منابع آزمون شامل مبحث چهاردهم مقررات ملی ساختمان (تاسیسات مکانیکی ساختمان) را خوانده و انواع و اقسام نمونه سؤالات را حل کرده باشند، اما وقتی در جلسه آزمون حاضر می‌شوند نمی‌توانند آن‌طور که باید و شاید به سؤالات پاسخ دهند. داوطلبان نمی‌توانند به تنهایی ارزیابی دقیقی از میزان سختی یا آسانی سطح سؤالات داشته باشند. همچنین آنها نیاز به درک موضوعات مهم و استفاده از ترفندهای مورد استفاده در این آزمون را دارند. این ترفندها شامل استفاده بهینه از مدت زمان آزمون و نکته‌برداری و طبقه‌بندی از موارد مهم امتحانی است. درحقیقت، مشکلات اکثر داوطلبان مربوط به عدم دسترسی سریع به جواب سؤالات و کمبود زمان آزمون است. این موارد مهم باعث می‌شود بیشتر داوطلبان نتوانند در آزمون نظام مهندسی قبول شوند. به همین دلیل، شرکت در کلاس پایه ۳ مکانیک نظارت و اجرا می‌تواند داوطلبان را برای رویارویی با این آزمون دشوار بیش از پیش آماده کند.

  مزایای شرکت در دوره آمادگی آزمون پایه ۳ مکانیک نظارت و اجرا

  دوره آنلاین آمادگی آزمون صلاحیت نظات و اجرا پایه ۳ تحت یک برنامه جامع، ساختاریافته و اصولی برگزار می‌شود. در دوره آموزشی پایه 3 مکانیک نظارت و اجرا، مباحث مقررات ملی ساختمان که به عنوان منبع آزمون معرفی شده اند و بیشترین سؤالات از آن ها می آید برای داوطلب تدریس شده و ضمن آن تست های تالیفی و تست های آزمون های قبل برای داوطلب آزمون حل می شود. لازم به یادآوری است که در طول دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی مکانیک – نظارت و اجرا، داوطلبان با نکته برداری از موضوعات مهم، یادگیری ترفندهای امتحانی و تمرین مداوم، بر مباحث اصلی امتحان نظام مهندسی که بیشترین سؤالات از آن ها می آید و یادگیری و تست زدن آن ها به نسبت به سایر مباحث، راحتتر است؛ اشراف پیدا کنند.

  در این دوره حتی آزمون‌ آزمایشی که بسیار نزدیک به سؤالات آزمون نظام مهندسی نیز هستند به شکلی کاربردی برگزار می‌شوند. هدف از آزمون‌ آزمایشی، آشنایی داوطلبان با شکل سؤالات، نحوه زمان‌بندی و از همه مهمتر، افزایش اعتماد به نفس و خودباوری برای روبرو شدن با پرسش‌های چهار گزینه‌ای است.

  همانطور که در بالا بیان شد، یکی از فواید عمده شرکت در دوره آمادگی آزمون پایه ۳ مکانیک نظارت و اجرا، افزایش اعتماد به نفس در داوطلبان است. بسیاری از مهندسانی به دلیل اعتماد به نفس پایین در آزمون رَد می‌شوند! با اینکه ممکن است چندین ماه به طور خستگی‌ناپذیری در حال مطالعه مباحث بوده باشند. آنچه در این دوره آمادگی ارائه می‌شود، آمادگی ۱۰۰ درصدی برای مواجهه با آزمون نظام مهندسی همراه با بهبود خودباوری با اشراف کامل بر موضوعات امتحانی است.

  سرفصل دوره آمادگی آزمون پایه ۳ مکانیک نظارت و اجرا

  • قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان – ویرایش 1390
  • مبحث دوم مقررات ملی ساختمان – نظامات اداری – ویرایش 1384
  • مبحث سوم مقررات ملی ساختمان – حفاظت ساختمانها در مقابل حریق – ویرایش سال ۱۳۹۵
  • مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان – ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا – ویرایش سال ۱۳۹۲
  • مبحث چهاردهم مقررات ملی ساختمان – تاسیسات مکانیکی – ویرایش سال ۱۳۹۶
  • مبحث پانزدهم مقررات ملی ساختمان – آسانسورها و پلکان برقی – ویرایش سال ۱۳۹۲
  • مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان – تأسیسات بهداشتی – ویرایش سال ۱۳۹۶
  • مبحث هفدهم مقررات ملی ساختمان – لوله‌کشی گاز طبیعی – ویرایش سال ۱۳۸۹
  • مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان – صرفه‌جویی در مصرف انرژی – ویرایش سال ۱۳۸۹
  • مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان – پدافند غیرعامل – ویرایش سال ۱۳۹۵
  • مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان – مراقبت و نگهداری از ساختمان‌ها – ویرایش سال ۱۳۹۲

  سوالات متداول

  بر اساس اعلام دفتر مقررات ملی ساختمان در سایت inbr.ir، منابع آزمون نظام مهندسی مکانیک – نظارت و اجرا برای آزمون پیش رو به شرح زیر است:

  مبحث

  ویرایش

  نظارت

  اجرا

  قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

  1390

  *

  *

  مبحث 1 (تعاریف)

  1392

  *

   

  مبحث 2 (نظامات اداری)

  1384

  *

  *

  مبحث 3 (حفاظت ساختمان‌ها در مقابل حریق)

  1395

  *

  *

  مبحث 12 (ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا)

  1392

  *

  *

  مبحث 14 (تأسیسات مکانیکی ساختمان)

  1396

  *

  *

  مبحث 15 (آسانسورها و پلکان برقی)

  1392

  *

  *

  مبحث 16 (تأسیسات بهداشتی)

  1396

  *

  *

  مبحث 17 (لوله کشی گاز طبیعی)

  1389

  *

  *

  مبحث 19 (صرفه جویی در انرژی)

  1389

  *

  *

  مبحث 21 (پدافند غیرعامل)

  1395

  *

  *

  مبحث 22 (مراقبت و نگهداری از ساختمانها)

  1392

  *

  *

  نشریه 128 – مشخصات فنی عمومی تاسیسات مکانیکی ساختمان

  *

  *

  نشریه 460 – راهنمای راهبری و نگهداری تاسیسات مکانیکی ساختمان

   

  *

  نشریه 461 – راهنمای پذیرش (Commissioning) تاسیسات مکانیکی ساختمان

   

  *

  کتاب های راهنماهای مباحث مقررات ملی ساختمان

  *

  *

  علاوه بر موارد فوق در صلاحیت نظارت، مبانی ترمودینامیک، مکانیک سیالات و انتقال حرارت، اطلاعات عمومی مهندسی مرتبط به تاسیسات مکانیکی در مراجع علمی و فنی معتبر بین‌المللی، مسائل مربوط به اجرا و نظارت تاسیسات مکانیکی در ساختمان‌ها، و در صلاحیت اجرا، علاوه بر منابع مندرج در جدول و موارد تکمیلی که اشاره شد، قراردادها و شرايط عمومي و خصوصي مرتبط با انواع قراردادها و پیمان‌ها، قوانين مرتبط با صنعت بيمه و ماليات و کار، مديريت ساخت و نظام برنامه‌ريزي و كنترل پروژه، ماشين آلات ساختماني و آشنایی با نحوه عملکرد، بهره‌برداری و نگهداری آن‌ها و مقررات، قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی مرتبط با ساخت و سازها و امور قراردادها به عنوان مواد آزمون معرفی شده‌اند که صرفاً در این رابطه، منابع علمی و حرفه ای مدنظر بوده و منبع خاصی معرفی نگردیده است.

  به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون ورود به حرفه مهندسان می‌رساند، آزمون یاد شده که مقرر بود در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شود بنا به دستور وزیر محترم راه و شهرسازی و به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا تا اطلاع بعدی معوق و زمان بعدی برگزاری آن با توجه به شرایط بهداشت عمومی تا پایان مرداد ماه از طریق همین سامانه اعلام خواهد شد.

  دانش آموختگان مهندسی مکانیک که حداقل سه سال از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی آن ها تا روز برگزاری آزمون نظام مهندسی گذشته باشد، مخاطب اصلی دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی مکانیک – نظارت و اجرا هستند.

  برای شرکت در این دوره، داشتن مدرک لیسانس مهندسی مکانیک و گذشتن حداقل سه سال از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی تا روز برگزاری آزمون نظام مهندسی ضروری است.

  مدرك تحصیلی: مطابق با ماده 7 آئين نامه اجرایي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان صرفاً مدارك مورد تأیيد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به منظور صدور پروانه اشتغال بکار مورد تأیيد مي باشند. با توجه به “مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها” كليه دارندگان مدارك تحصيلي كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي با عناوین متفاوت از رشته معماری، كارشناسي ارشد و دكتري فاقد مدرك كارشناسي در رشته معماری و مواردي از این قبيل جهت اطلاع از امكان دریافت پروانه اشتغال بكار در رشته و صلاحیت مورد نظر، از طریق اداره کل استان محل سكونت خود قبل از ثبت نام آزمون نظام مهندسی مطمئن گردند.

  سابقه کارحرفه‌ای: برای شرکت در آزمون نظام مهندسی ، بایستی چند سال از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی داوطلب بگذرد. نحوه محاسبه حداقل سوابق كار حرفه‌اي براي شركت در آزمون ورود به حرفه مهندسان، مطابق ماده 5 آئین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به شرح جدول زیر است.

  سنوات سابقه کار حرفه‌ای حداقل برای آزمون ورود به حرفه مهندسان (پایه3) بعد از اخذ مدرک تحصیلی تا 31 اردیبهشت 1400

  مقطع تحصیلی

  حداقل سوابق کار حرفه ای (سال)

  کارشناسی

  3

  کارشناسی ارشد

  2

  دکتری

  1

  سوابق کاردانی برای آزمون ورود به حرفه مهندسان به غیر از رشته عمران (محاسبات)، در صورت هم‌رشته بودن با رشته آزمون، از تاریخ اخذ مدرک کاردانی تا زمان اخذ مدرک مهندسی بازای هر ۵ سال کامل یک سال و حداکثر دو سال به سنوات مهندسی اضافه خواهد شد. (سنوات کمتر از ۵ سال به تناسب در نظر گرفته می‌شود.) در صورت هم رشته نبودن، سنوات کاردانی قابل محاسبه برای آزمون مهندسی نمی‌باشد. به عنوان مثال سنوات کاردانی رشته نقشه‌برداری قابل محاسبه برای آزمون عمران و سنوات کاردانی رشته عمران قابل محاسبه برای آزمون نقشه‌برداری نیست.

  ضروري است متقاضيان آزمون نظام مهندسی مکانیک – نظارت و اجرا، داراي مدرك كارداني، جهت اطمينان از همرشته بودن مدارك كارداني و كارشناسي خود، از اداره كل راه و شهرسازي استان محل سکونت خود قبل از ثبت نام استعلام كتبي حاصل نمایند.

  جدول معرفی کلیات آزمون نظام مهندسی نظارت و اجرا

  حدنصاب قبولی در آزمون

  50 درصد

  نمره منفی

  یک سوم دارد

  تعداد سؤالات آزمون

  60

  استفاده از جزوه / کتاب

  کتاب باز

  تستی یا تشریحی

  تستی چهار گزینه ای

  مدت آزمون

  150 دقیقه

  اعتبار قبولی در کلیه آزمون‌های مهندسی، حداکثر به مدت ۳ سال از تاریخ آزمون می‌باشد

  • استفاده از مدرسان حرفه‌ای، با تجربه تدریس در دوره‌های آمادگی آزمون و مسلط به مباحث آزمون
  • حضور ناظر کیفی در طول دوره و ارائه راهنمایی های لازم به داوطلبان
  • برگزاری آزمون آزمایشی جامع نزدیک به آزمون اصلی و حل آزمون و رفع اشکال
  • حل نمونه سؤالات آزمون‌های سنوات قبل
  • حل نمونه سؤالات تألیفی و تمرینات کلاسی برای افزایش تسلط
  • ارائه جزوات غنی و طبقه‌بندی شده جهت انسجام فکری و تسریع در جمع‌بندی مطالب
  • پاسخگویی به سؤالات و امکان پرسش و پاسخ و رفع اشکال غیرحضوری
  • امکان شرکت در کلاس از طریق موبایل یا کامپیوتر شخصی (برای اثربخشی بهتر کلاس، استفاده از کامپیوتر شخصی توصیه می‌گردد.)
  • اعطای مدرک بازآموزی مباحث مقررات ملی ساختمان در انتهای دوره (در صورت حضور در حداقل 80% ساعات آموزش آنلاین)
  • دوره غیرحضوری خانه عمران، برای داوطلبان شهرستان‌ها، فرصتی برابر در بهره‌گیری از دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی خانه عمران فراهم می‌کند و کمک شایانی برای افزایش امکان رقابت و احتمال قبولی در آزمون خواهد بود.

  از دستاوردهای حضور در دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی خانه عمران، برخورداری از “مدرک بازآموزی مقررات ملی ساختمان” است. این گواهینامه علاوه بر افزایش توانمندی علمی و اعتماد به نفس حرفه‌ای داوطلب، در واقع تأیید می‌کند که دارنده آن به لحاظ دانش مقررات ملی ساختمان، فردی به روز است که از آخرین تغییرات ویرایش آئین‌نامه‌ها مطلع است. دانش‌پژوهان دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی خانه عمران که حداقل در 80 درصد ساعات آموزش آنلاین دوره حاضر باشند، ضمن تغییر در نگرش فنی و رویکردهای مدیریتی، واجد دریافت “مدرک بازآموزی مقررات ملی ساختمان” می‌باشند.

  با توجه به برگزاری در فضای مجازی و دلایل مختلفی از جمله آمادگی مدرسان، نیاز به ایجاد زیرساخت‌ها و محتویات لازم در این خصوص، دسترسی مدرسان به زیرساخت‌های اینترنتی و … ممکن است برخی مدرسان دوره‌ها تغییر یابند. بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کمیته علمی مؤسسه، مدرس این دوره، جناب آقای مهندس عیسی جوادی نیا هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در گرایش تبدیل انرژی از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر می‌باشند. همچنین، دارای پروانه اشتغال ارشد نظام مهندسی در رشته تاسیسات مکانیکی هستند. مهندس عیسی جوادی نیا، دارای بیش از 20 سال سابقه حرفه‌ای در زمینه طراحی، نظارت و اجرای تاسیسات مکانیکی می باشد. در زمینه تدریس دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی، همکاری بیش از سه دوره آزمون با موسسه خانه عمران از سوابق مهندس عیسی جوادی نیا می باشد.

  هدف از برگزاری کلاس آنلاین این هست که دانش‌پژوه در زمان برگزاری آنلاین کلاس، در دوره حاضر باشد و تعامل مناسبی (پرسش و پاسخ و … ) در کلاس شکل بگیرد. بنابراین، توصیه واحد تحقیق و توسعه موسسه خانه عمران، شرکت در کلیه جلسات کلاس‌ها بصورت آنلاین هست. با این وجود، به جهت پیشگیری از بروز اختلال در مسیر آموزشی ناشی از تداخل ساعت کاری دانش‌پژوه با زمان برگزاری کلاس، قطعی احتمالی اینترنت دانش پژوه و … ویدئوهای کلاس بصورت غیرقابل دانلود، تا زمان برگزاری آزمون اصلی در سامانه پشتیبانی دوره های آنلاین مؤسسه خانه عمران قرار می گیرد.

  نظرات کاربران

  بدون دیدگاه
   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   دوره های مرتبط

   4319

   خبرنامه خانه عمران

   دریافت (رایگان) پیشنهادات ویژه، آگهی‌های استخدام و اخبار مهم صنعت ساختمان

   کد تخفیف شما 

   قابل استفاده برای تمامی دوره‌ها

   تا دیر نشده از تخفیف استفاده کن

   DZZPRQ6X

   افزودن به سبد خرید