وعده انتخاباتی «ساخت سالی یک میلیون مسکن» ممکن است؟

دسته بندی :اخبار صنعت ساختمان, اخبار حرفه 24 خرداد 1400 177

«ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن» وعده انتخاباتی اغلب کاندیداهای ریاست جمهوری است. «سید مجید نیک نژاد» عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان مسکن اما معتقد است «ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی باید بعد از کنترل رشد فزاینده نقدینگی و همچنین کنترل تورم عمومی کالاها آغاز شود؛ چون در غیر این صورت قیمت تمام شده ساخت و ساز، قابل کنترل نیست. تا مشکلات موجود ریشه‌ای حل نشود، ساخت و ساز هم راه نمی‌افتد.»

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ساخت سالی یک میلیون مسکن

به گزارش خبرگزاری مهر،با توجه به شرایط جمعیتی کشور، نیازمند ساخت سالانه ۹۰۰ هزار واحد مسکونی هستیم.از این تعداد، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به مسکن روستایی و ۷۰۰ هزار واحد به مسکن شهری اختصاص دارد.بر اساس اعلام سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۸ به طور متوسط سالانه ۳۰۰ هزار پروانه ساختمانی صادر شده است. همچنین به گفته

«پروانه اصلانی» مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در سال گذشته ا تنها ۷۵ درصد پروانه‌های ساختمانی صادر شده منجر به ساخت و ساز می‌شود.

خانه عمران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
4319

خبرنامه خانه عمران

دریافت (رایگان) پیشنهادات ویژه، آگهی‌های استخدام و اخبار مهم صنعت ساختمان

کد تخفیف شما 

قابل استفاده برای تمامی دوره‌ها

تا دیر نشده از تخفیف استفاده کن

DZZPRQ6X