مشاوره شغلی

مشاوره شغلی

با توجه به فقدان آگاهی از وجود مسیر های شغلی متنوع و جذاب در جامعه‌ مهندسی و به ویژه صنعت ساختمان ، اغلب دانشجویان و فارغ ‌التحصیلان تنها به مسیر های طی شده توسط دوستان و آشنایان و یا مسیر های متداول و تعریف شده‌ موجود در جامعه‌ مهندسی نظیر شرکت در آزمون نظام مهندسی و اخذ پروانه اشتغال به کار و انتظار در صف توزیع کار روی می ‌آورند. این در حالی است که مسیر های متعدد شغلی و حرفه‌ های متعدد به زمین مانده در دنیای مهندسی وجود دارند که سال‌ هاست به دلیل عدم اقبال به آن‌ ها نا شناخته مانده و بدون متولی رها شده‌ اند. شواهد نشان می‌ دهد که این مسیر های شغلی سهم قابل توجهی در ارتقا و اعتلای کشور و جامعه‌ مهندسی ایفا می‌ نمایند که در صورت بذل توجه به آن‌ ها همراستا با پیشرفت کشور ، مشکل اشتغال و بیکاری فارغ ‌التحصیلان دانشگاهی مرتفع خواهد گردید . از ویژگی‌ های اصلی این مسیرهای شغلی می‌ توان به تازگی و بِکر بودن آن‌ ها اشاره نمود که این ویژگی فرصتی استثنایی را پیش روی افرادی که در این مسیر ها گام برمی‌دارند قرار می ‌دهد. آن‌ ها می ‌توانند با هر نوع ابتکار به خلق جریانی نو در این مسیر ها نائل شده و ضمن کسب درآمدهای خاص و برخورداری از جایگاه و منزلت اجتماعی، به رهبران اصلی آن مسیر شغلی تبدیل گردند.

مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران، با پشتوانه‌ بیش از ۲۰ سال آموزش حرفه‌ ای و تعامل با جمع کثیری از مهندسان، مدیران و کلیه دست اندر کاران صنعت ساختمان کشور و حصول شناخت لازم از نیازمندی‌ ها و مسیر های شغلی موجود در این صنعت ، قصد دارد با راه‌ اندازی واحد مشاوره شغلی خانه عمران ، در راستای تعالی صنعت ساختمان کشور که مأموریت اصلی این مؤسسه می‌ باشد، گام مهمی بردارد.
در این واحد در کنار شما پاسخ پرسش ‌های اساسی ذیل را جستجو خواهیم نمود.

  • عوامل موثر در انتخاب مسیر شغلی کدامند؟
  • عوامل موثر در رضایت شغلی کدامند؟
  • مسیر های شغلی موجود در صنعت ساختمان کدامند؟
  • روحیات و توانایی‌ های من متناسب با چه شغلی است؟
  • آیا آموزش‌ های دانشگاهی به تنهایی برای ورود به حرفه کافی هستند؟
  • کدام شغل را انتخاب کنم که در آینده از آن پشیمان نشوم؟
  • چگونه می‌ توانم در انجام وظایف شغلی خود مؤثرتر باشم؟

لازم به ذکر است، با توجه به تعدد مسیر های شغلی موجود در صنعت ساختمان و نیز تنوع ویژگی‌ های هر یک از افراد، برای هر فرد دستورالعمل منحصر به فردی برای انتخاب و طی مسیر شغلی به دست خواهد آمد.

جهت استفاده از خدمات واحد مشاوره شغلی خانه عمران، لطفا فرم ذیل را تکمیل نمایید.

  • حداکثر اندازه فایل: 2 GB.