در بخش مسکن زمینه برای دولت آینده فراهم است

دسته بندی :اخبار صنعت ساختمان 7 تیر 1400 110

معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: با اقداماتی که در حوزه اقدام ملی مسکن و تامین زمین تا پنج سال آینده انجام شده بستر برای دولت آینده در بخش مسکن فراهم شده است.

محمود محمودزاده با بیان این مطلب به ایسنا گفت: در برنامه اقدام ملی مسکن، تامین زمین، برنامه‌ریزی و نیازسنجی در کل کشور انجام شده است. در تمامی شهرها برای پنج سال آینده نیازسنجی صورت گرفته و برنامه تامین زمین تا سال ۱۴۰۴ را به تمام استانها ابلاغ کرده‌ایم. در حال حاضر هم بیش از ۵۳۰ هزار واحد اقدام ملی به مرحله اجرا رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این گفت و گو تاکید کرد: زیر ساخت های دیگر از جمله قانون جهش تولید مسکن که مراحل آخر را در مجلس و شورای نگبهان می‌گذارند نیز کمک بزرگی برای تولید انبوه مسکن خواهد بود.

محمودزاده، بستر دیگر تولید مسکن را قانون ساماندهی دانست و افزود: در کمیسیون‌های دولت اصلاحاتی در آیین‌نامه قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن انجام و مصوبات آن اخذ شده است که این موضوع نیز بحث ساخت و ساز را تقویت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مصوبات که مراحل تصویب در دولت را می‌گذراند آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای است. در کمیسیونهای تخصصی دولت این آیین‌نامه در جریان قرار دارد و بحثهای کارشناسی آن صورت گرفته است. هم اکنون در مرحله تصمیم‌گیری نهایی در کمیسیونها است تا به دولت برود.

 

محمودزاده گفت: ما پیگیر موضوع اجاره‌داری حرفه‌ای هستیم و امیدواریم تا قبل از پایان دولت به تصویب برسد. ولی باید ببینیم در کمیسیونهای مربوطه چقدر اجرای این طرح در اولویت قرار می‌گیرد.

خانه عمران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
4319

خبرنامه خانه عمران

دریافت (رایگان) پیشنهادات ویژه، آگهی‌های استخدام و اخبار مهم صنعت ساختمان

کد تخفیف شما 

قابل استفاده برای تمامی دوره‌ها

تا دیر نشده از تخفیف استفاده کن

DZZPRQ6X