شهریه دوره :

5,980,000 تومان

ثبت نام در دوره
 • پیش نیاز : ندارد
 • تاریخ شروع : اعلام می گردد
 • مدت دوره : 130 ساعت
 • روز و ساعت برگزاری : پنجشنبه و جمعه 20:30 تا 14:30
 • دپارتمان : آمادگی آزمون های تخصصی
 • گواهی نامه : ارائه می شود
ثبت نام به صورت مهمان
مدرس این دوره :

گروه مدرسان

 • با اطمینان ثبت نام کنید
  • امکان ارائه مدرک
  • امکان استفاده از سامانه پشتیبانی آموزشی اختصاصی
  • امکان ترجمه رسمی مدرک
  logo-samandehi
  • انتشار: : پنج‌شنبه 25 اردیبهشت 1399
  • بروزرسانی: : دوشنبه 28 تیر 1400
  • 186
  • بدون دیدگاه

  دوره آمادگی آزمون پایه ۳ عمران محاسبات

  دوره حضوری آمادگی آزمون نظام مهندسی صلاحیت پایه 3 عمران محاسبات

  دوره حضوری آمادگی آزمون نظام مهندسی صلاحیت پایه 3 عمران محاسبات

  آزمون نظام مهندسی صلاحیت پایه ۳ عمران محاسبات برای بسیاری از مهندسان که قصد ورود به حرفه مهندسان را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. این آزمون هر سال دوبار برگزار می‌شود و داوطلبان هر بار فرصت این را دارند که بتوانند در پایه ۳ محاسبات رشته مهندسی عمران قبول شوند.

  اما به دلیل دشواری سطح سؤالات و عدم آمادگی کافی داوطلبان، بسیاری از مهندسان در این آزمون توفیقی پیدا نمی‌کنند. اما ما در خانه عمران هرگونه شک و تردید را کنار می‌زنیم و به داوطلبان این نوید را می‌دهیم که می‌توانند در آزمون پایه ۳ عمران محاسبات قبول شوند، می‌پرسید چگونه؟ پاسخ را در ادامه مطلب دنبال کنید.

  ضرورت شرکت در دوره آمادگی پایه 3 عمران محاسبات

  مانند هر آزمون دیگری، داشتن آمادگی کامل به منزله موفقیت در آزمون نظام مهندسی پایه ۳ محاسبات است. بسیاری از داوطلبان به دلیل عدم اشراف بر مباحث مقررات ملی، زمان‌بندی نامناسب، اعتماد به نفس پایین و بسیاری موارد دیگر، با عدم موفقیت در آزمون مواجه می‌شوند. حتی خیلی از شرکت‌کنندگان که ماه‌ها در حال مطالعه هستند، در زمان آزمون دچار عدم اطمینان می‌شوند. به این معنا که آن‌ها اطمینان ندارند که می‌توانند به سؤالات پاسخ دهند!

  اهمیت شرکت در کلاس‌های آمادگی پایه ۳ عمران محاسبات، از بین بُردن هرگونه عدم اطمینان است. داوطلبان با شرکت در این دوره می‌توانند با اشراف کامل بر منابع آزمون و کسب ترفندهای لازم برای پاسخ به پرسش‌های چهارگزینه‌ای، بیش از پیش خود را برای آزمون محاسبات آماده کنند. در پایان دوره آمادگی آزمون، هر داوطلب با ذهنی پویا و آمادگی ۱۰۰ درصدی می‌تواند پا به آزمون نظام مهندسی پایه ۳ محاسبات بگذارد.

  مزایای شرکت در دوره آمادگی پایه 3 عمران محاسبات

  مهمترین فواید شرکت در کلاس آمادگی آزمون صلاحیت محاسبات پایه سه به شرح زیر است:

  • افزایش بازدهی و تسلط داوطلبان در مباحث آزمون
  • ایجاد برنامه‌ریزی استاندارد و پیوسته برای مطالعۀ دروس
  • برخورداری از اساتید باتجربه و حرفه‌ای
  • ارائه جزوات مدون آموزشی و پرسش و پاسخ در کلاس
  • خلاصه نویسی و ارائه ترفندهای امتحانی در قالب فلوچارت
  • بالا بردن تدریجی مهارت در تست‌زنی با طرح آزمون‌های آزمایشی
  • بالا بردن توانایی داوطلبان در مدیریت زمان
  • آشنایی مهندسان با قسمت‌های پُرتکرار آزمون و بودجه‌بندی سؤالات
  • شبیه‌سازی حرفه‌ای سؤالات آزمون نظام مهندسی محاسبات پایه ۳ عمران
  • طراحی تمامی سؤالات براساس استاندارد آزمون توسط اساتید برتر در حوزه آزمون نظام مهندسی
  • ارائه مشاوره‌های کاربردی در مورد آزمون و موضوعات پیرامون آن

  یکی دیگر از مهمترین مزایای شرکت در این دوره، افزایش اعتماد به نفس و خودباوری در داوطلبان است. این مهم اغلب با کسب دانش و اشراف کامل بر مباحث امتحانی حاصل می‌شود. هرچه داوطلب بتواند با منابع آزمون بیشتر آشنا شود و به طور مداوم در حل آزمون‌های آزمایشی تلاش کند، در جلسه آزمون از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهد بود. این همان چیزی است که در کلاس آمادگی آزمون نظام مهندسی محاسبات در تاروپود داوطلبان نهادینه می‌شود تا آنها با ورود به حرفه مهندسان بتوانند چشم‌انداز شغلی خود را روشن‌تر ببینند.

  سرفصل دوره پایه 3 عمران محاسبات ​

  • مبحث ششم مقررات ملی ساختمان – بارهای وارد بر ساختمان – ویرایش سال ۱۳۹۸
  • مبحث هفتم مقررات ملی ساختمان – پی و پی‌سازی – ویرایش سال ۱۳۹۲
  • مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان – طرح و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی – ویرایش سال ۱۳۹۲
  • مبحث نهم مقررات ملی ساختمان – طرح و اجرای ساختمان‌های بتن‌آرمه – ویرایش سال ۱۳۹۹
  • مبحث دهم مقررات ملی ساختمان – طرح و اجرای ساختمان‌های فولادی – ویرایش سال ۱۳۹۲
  • آئین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله ( استاندارد ۲۸۰۰) – ویرایش چهارم

  بر اساس منابع اعلامی برای آزمون، مباحث انتخاب شده توسط کمیته علمی مؤسسه جهت ارائه در دوره، تمامی مباحث آزمون را پوشش می‌دهد.

  سوالات متداول

  بر اساس اعلام دفتر مقررات ملی ساختمان در سایت inbr.ir، منابع آزمون نظام مهندسی عمران – محاسبات، برای آزمون پیش رو به شرح زیر است:

  مبحث

  ویرایش

  مبحث 6 (بارهای وارد بر ساختمان)

  1398

  آیین نامه 2800 (طراحی ساختمان ها در برابر زلزله)

  4

  مبحث 7 (پی و پی‌سازی)

  1392

  مبحث 8 (طرح و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی)

  1392

  مبحث 9 (طراحی و اجرای ساختمان‌های بتن‌آرمه)

  1399

  مبحث 10 (طراحی و اجرای ساختمان‌های فولادی)

  1392

  علاوه بر موارد فوق، استاتیک، مقاومت مصالح و تحليل سازه‌ها (در حد اطلاعات دانشگاهي) و نیز مكانيك خاك، گودبرداري، پی‌سازی و سازه‌هاي نگهبان به عنوان مواد آزمون معرفی شده اند که صرفاً در این رابطه، منابع علمی و حرفه ای مدنظر بوده و منبع خاصی معرفی نگردیده است.

  مدرك تحصیلی: مطابق با ماده 7 آئين نامه اجرایي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان صرفاً مدارك مورد تأیيد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به منظور صدور پروانه اشتغال بکار مورد تأیيد مي باشند. با توجه به “مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها” كليه دارندگان مدارك تحصيلي كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي با عناوین متفاوت از رشته عمران، كارشناسي ارشد و دكتري فاقد مدرك كارشناسي در رشته معماری و مواردي از این قبيل جهت اطلاع از امكان دریافت پروانه اشتغال بكار در رشته و صلاحیت مورد نظر، از طریق اداره کل استان محل سكونت خود قبل از ثبت نام آزمون نظام مهندسی مطمئن گردند.

  سابقه کارحرفه‌ای: برای شرکت در آزمون نظام مهندسی ، بایستی چند سال از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی داوطلب بگذرد. نحوه محاسبه حداقل سوابق كار حرفه‌اي براي شركت در آزمون ورود به حرفه مهندسان، مطابق ماده 5 آئین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به شرح جدول زیر است.

  سنوات سابقه کار حرفه‌ای حداقل برای آزمون ورود به حرفه مهندسان (پایه3) بعد از اخذ مدرک تحصیلی تا روز برگزاری آزمون

  مقطع تحصیلی

  حداقل سوابق کار حرفه ای (سال)

  کارشناسی

  3

  کارشناسی ارشد

  2

  دکتری

  1

  سوابق کاردانی برای آزمون ورود به حرفه مهندسان به غیر از رشته عمران (محاسبات)، در صورت هم‌رشته بودن با رشته آزمون، از تاریخ اخذ مدرک کاردانی تا زمان اخذ مدرک مهندسی بازای هر ۵ سال کامل یک سال و حداکثر دو سال به سنوات مهندسی اضافه خواهد شد. (سنوات کمتر از ۵ سال به تناسب در نظر گرفته می‌شود.) در صورت هم رشته نبودن، سنوات کاردانی قابل محاسبه برای آزمون مهندسی نمی‌باشد. به عنوان مثال سنوات کاردانی رشته نقشه‌برداری قابل محاسبه برای آزمون عمران و سنوات کاردانی رشته عمران قابل محاسبه برای آزمون نقشه‌برداری نیست.

  ضروري است متقاضيان آزمون نظام مهندسی عمران – محاسبات، داراي مدرك كارداني، جهت اطمينان از همرشته بودن مدارك كارداني و كارشناسي خود، از اداره كل راه و شهرسازي استان محل سکونت خود قبل از ثبت نام استعلام كتبي حاصل نمایند.

  جدول معرفی کلیات آزمون نظام مهندسی محاسبات

  حدنصاب قبولی در آزمون

  50 درصد

  نمره منفی

  یک سوم دارد

  تعداد سؤالات آزمون

  60

  استفاده از جزوه / کتاب

  کتاب باز

  تستی یا تشریحی

  تستی چهار گزینه ای

  مدت آزمون

  240 دقیقه

  اعتبار قبولی در کلیه آزمون‌های مهندسی، حداکثر به مدت ۳ سال از تاریخ آزمون می‌باشد

  دانش آموختگان مهندسی عمران که حداقل سه سال از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی آن ها تا روز برگزاری آزمون نظام مهندسی گذشته باشد، مخاطب اصلی این دوره آموزشی هستند.

  برای شرکت در این دوره، داشتن مدرک لیسانس مهندسی عمران و گذشتن حداقل سه سال از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی تا روز برگزاری آزمون نظام مهندسی ضروری است.

  از دستاوردهای حضور در دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی خانه عمران، برخورداری از “مدرک بازآموزی مقررات ملی ساختمان” است. این گواهینامه علاوه بر افزایش توانمندی علمی و اعتماد به نفس حرفه‌ای داوطلب، در واقع تأیید می‌کند که دارنده آن به لحاظ دانش مقررات ملی ساختمان، فردی به روز است که از آخرین تغییرات ویرایش آئین‌نامه‌ها مطلع است. دانش‌پژوهان دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی خانه عمران که حداقل در 80 درصد ساعات آموزش آنلاین دوره حاضر باشند، ضمن تغییر در نگرش فنی و رویکردهای مدیریتی، واجد دریافت “مدرک بازآموزی مقررات ملی ساختمان” می‌باشند.

  با توجه به برگزاری در فضای مجازی و دلایل مختلفی از جمله آمادگی مدرسان، نیاز به ایجاد زیرساخت‌ها و محتویات لازم در این خصوص، دسترسی مدرسان به زیرساخت‌های اینترنتی و … ممکن است برخی مدرسان دوره‌ها تغییر یابند. بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کمیته علمی مؤسسه، مدرس این دوره، جناب آقای مهندس سپهر غلامی هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی زلزله از پژوهشگاه زلزله می‌باشند. همچنین، دارای پروانه اشتغال به کار پایه 2 نظام مهندسی در صلاحیت‌های محاسبات، نظارت و اجرا هستند. مهندس سپهر غلامی، دارای بیش از 10 سال سابقه حرفه‌ای بوده که در این راستا، بیش از 200 هزار مترمربع کار طراحی سازه انجام داده‌اند. در زمینه تدریس دوره‌های آمادگی آزمون حرفه ای نظیر آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در رشته راه و ساختمان و آزمون نظام مهندسی، بیش از 2500 ساعت تدریس در حوزه آموزش‌های حضوری و آنلاین از سوابق مهندس سپهر غلامی می باشد.

  هدف از برگزاری کلاس آنلاین این هست که دانش‌پژوه در زمان برگزاری آنلاین کلاس، در دوره حاضر باشد و تعامل مناسبی (پرسش و پاسخ و … ) در کلاس شکل بگیرد. بنابراین، توصیه واحد تحقیق و توسعه موسسه خانه عمران، شرکت در کلیه جلسات کلاس‌ها بصورت آنلاین هست. با این وجود، به جهت پیشگیری از بروز اختلال در مسیر آموزشی ناشی از تداخل ساعت کاری دانش‌پژوه با زمان برگزاری کلاس، قطعی احتمالی اینترنت دانش پژوه و … ویدئوهای کلاس بصورت غیرقابل دانلود، تا زمان برگزاری آزمون اصلی در سامانه پشتیبانی دوره های آنلاین مؤسسه خانه عمران قرار می گیرد.

  به منظور بهره مندی از برنامه کامل مؤسسه خانه عمران جهت آمادگی آزمون نظام مهندسی عمران – محاسبات و در نتیجه افزایش احتمال قبولی، شرکت در دوره کامل توصیه می گردد. با این وجود، مطابق جدول زیر، امکان ثبت نام در بخشی از مباحث بصورت تکدرس نیز فراهم شده است.

  عنوان

  ویرایش

  مدت (ساعت)

  تاریخ شروع

  شهریه تکدرس

  (هزارتومان)

  مبحث 6 (بارهای وارد بر ساختمان)

  1398

  16

  21 فروردین

  720

  آئین‌نامه 2800 (طراحی ساختمان ها در برابر زلزله)

  4

  15

  سوم اردیبهشت

  680

  مبحث 7 (پی و پی سازی)

  1392

  12

  14 فروردین

  540

  مبحث 8 (طرح و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی)

  1392

  مبحث 9 (طرح و اجرای ساختمان‌های بتن آرمه)

  1399

  39

  15 اردیبهشت

  1800

  مبحث 10 (طرح و اجرای ساختمان‌های فولادی)

  1392

  40

  12 خرداد

  1800

  قبول شدگان آخرین دوره خانه عمران

  دوره های مرتبط

  همزمان یا پس از گذراندن این دوره پیشنهاد میکنیم که دوره های زیرا هم بگذرانید

  Safe&Etabs

  طراحی سازه به روش دستی

  آموزش آنلاین نرم افزار Abaqus

  آموزش آنلاین نرم افزار Revit Structure

  آمادگی آزمون پایه ۳ عمران – محاسبات
  دوره آنلاین آمادگی آزمون نظام مهندسی پایه 3 عمران محاسبات ​

  نظرات کاربران

  بدون دیدگاه
   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   4319

   خبرنامه خانه عمران

   دریافت (رایگان) پیشنهادات ویژه، آگهی‌های استخدام و اخبار مهم صنعت ساختمان

   کد تخفیف شما 

   قابل استفاده برای تمامی دوره‌ها

   تا دیر نشده از تخفیف استفاده کن

   DZZPRQ6X

   افزودن به سبد خرید