ضوابط و تعهدنامه شرکت در دوره‌های موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران

دانش‌پژوه ارجمند، ضمن خوش‌آمد گوئی به اطلاع می‌رساند رعایت ضوابط آموزشی و اجرایی دوره‌های موسسه الزامی می‌باشد.

لذا لازم است موارد ذیل را به‌دقت مطالعه و در پایان صفحه با امضاء خود یا ارسال تأییدیه الکترونیکی پذیرش و رعایت ضوابط در طول دوره آموزشی را اعلام فرمایید.

با تشکر

 • پیش ثبت‌نام هر دوره به‌صورت حضوری و یا آنلاین با پرداخت حداقل ۵۰% شهریه آن امکان‌پذیر می‌باشد و قبل از شروع اولین جلسه دوره مطابق تقویم آموزشی، دانش‌پژوه لازم است نسبت به تسویه‌حساب کامل شهریه اقدام نمایند، درصورتیکه مطابق با ضوابط مالی، دانش پژوهان نسبت به پرداخت تعهدات خود اقدام نکنند، در دوره های آنلاین، لینک ارتباط با کلاسها قطع شده و در دوره‌های حضوری، امکان شرکت در کلاسها میسر نخواهد بود.
 • ازآنجا که بر اساس ثبت‌نام دانش پژوهان در دوره‌ها، برنامه‌ریزی صورت پذیرفته و با مدرسان هماهنگ گردیده و دوره شروع می‌شود و جهت رعایت حقوق سایر دانش‌پژوهان، موسسه ملزم به برگزاری مطابق با تقویم می‌باشد. لذا در صورت عدم حضور هر یک از دانش‌پژوهان، موسسه مسئولیتی نداشته و بدیهی است شهریه‌های دریافتی از دانش‌پژوهان برای تأمین هزینه‌های برگزاری مصرف گردیده و لذا به‌هیچ‌عنوان امکان استرداد وجه دانش‌پژوهان انصرافی، وجود ندارد؛ بنابراین دانش‌پژوه محترم لازم است ابتدا از انتخاب دوره و علاقه‌مندی خود اطمینان حاصل نموده و سپس ثبت‌نام نمایند. درصورت بروز شرایط خاصی مانند فوت ناگهانی اعضای درجه اول خانواده و درصورت عدم شروع کلاسها و نبود آمادگی روحی دانش پژوه هان، میتوانند به دوره بعدی منتقل نمایند.
 • در صورت انصراف تا 3 روز قبل از شروع دوره، مقدار کسورات ریالی مطابق ضوابط مؤسسه بوده و در حد فاصل 3 روز تا روز شروع دوره به هیچ عنوان امکان انصراف و درخواست عودت وجه وجود نخواهد داشت.

تبصره: انصراف از شرکت در دوره یا انتقال به دوره دیگر، دارای ضوابط و محدودیت هایی است که لازم است پیش از ثبت نام از شرایط و نحوه کسورات اطلاع حاصل نمایید. بررسی درخواست انتقال یا انصراف توسط مؤسسه، صرفاً پس از درخواست مکتوب میسر خواهد بود.

جدول کسورات انصراف (در صورت پذیرش)

زمان اعلام انصراف از دوره

درصد کسری

قبل از 14 روز مانده به تاریخ شروع دوره

کسر 5 درصد اصل شهریه دوره

از 14 روز تا 3 روز مانده به تاریخ شروع دوره

کسر 40 درصد اصل شهریه دوره

از 3 روز مانده به تاریخ شروع دوره

کسر 100 درصد اصل شهریه دوره

 

جدول کسورات انتقال (در صورت پذیرش)

زمان اعلام انتقال از دوره

درصد کسری

قبل از 14 روز مانده به تاریخ شروع دوره

کسر 0 درصد اصل شهریه دوره

از 14 روز تا 3 روز مانده به تاریخ شروع دوره

کسر 15 درصد اصل شهریه دوره

از 3 روز مانده به تاریخ شروع دوره

کسر 50 درصد اصل شهریه دوره

از روز شروع دوره به بعد

کسر 100 درصد اصل شهریه دوره

 

 

 • در ایام خاص و شیوع بیماری‌های واگیردار (مانند کرونا)، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از قبیل استفاده از ماسک، تب سنجی (توسط کارشناس برگزاری) و ضدعفونی نمودن دست‌ها در هنگام ورود الزامی است، لذا از ورود دانش‌پژوهانی که دستورالعمل‌های ابلاغی را رعایت ننمایند به موسسه جلوگیری به عمل خواهد آمد. در این شرایط در صورت ابلاغ دستگاه‌های حاکمیتی مبنی بر تعطیلی دوره‌های حضوری، موسسه ملزم به رعایت آن بوده و دانش‌پژوهان تابع این شرایط می‌باشند. درصورتی‌که میزان تعطیلی کلاس‌ها بیش از دو هفته به طول انجامد، موسسه می‌تواند جهت اثربخشی بیشتر و جلوگیری از تطویل مدت دوره، ادامه کلاس‌ها را به‌صورت آنلاین برگزار نماید.
 • درصورتی‌که دوره‌ای به دلیل عدم حدنصاب بیش از سه هفته تأخیر در شروع داشته باشد، موسسه متعهد به عودت مبالغ ثبت نامی به دانش‌پژوهان می‌باشد.
 • در دوره هائی که بصورت همزمان حضوری و مجازی ( آنلاین در محیط اسکای روم ) برگزار می گردد، دانش پژوهانی که صرفا بصورت مجازی ثبت نام نموده اند به جهت عدم تمرکز مدرس دوره، امکان پرسش و پاسخ در طول اجرای کلاس را نداشته و صرفا بمدت ۱۵ دقیقه برای هر کلاس دو ساعته و پس از اتمام کلاس می توانند پرسش ها ی مرتبط خود را از مدرس داشته باشند. در دوره های آن لاین، دانش پژوهان بایستی در کلیه کلاسها حضور یافته و فرایند یادگیری با حضور فعال آنها و برقراری صدا و تصویرشان صورت میپذیرد که این امر صرفا با استفاده از تجهیزات کامپیوتری و لپ تاپ امکان پذیر بوده و زیر ساختهای آموزشی، سیستم عامل گوشیهای موبایل را ساپورت نمی نماید.
 • مطابق عرف مؤسسات و مراکز آموزشی هر ساعت آموزش معادل 50 دقیقه تدریس می‌باشد و شهریه دوره‌ها شامل اقلام کمک‌آموزشی( شامل جزوات کمک درسی که برای دانش پژوهان تهیه شده، آزمونها، پروژه ها …) می‌باشد ولی شامل مواردی نظیر کتاب و CD و بخشی از محتوای تدریس مدرس که بعنوان دانش سازمانی و حقوق معنوی مدرس است، نمی‌باشد( درصورت تمایل دانش پژوهان، هزینه کتاب و CD به‌صورت مجزا و به‌ تناسب هر دوره از دانش‌پژوه دریافت می‌گردد). همچنین بر اساس برنامه‌ریزی آموزشی، مدرس دوره انتخاب می‌گردد و لذا ممکن است گاهی به دلایل متعددی، مدرس برگزاری دوره با نام ذکرشده در تقویم متفاوت باشد که در این موارد مسئولیت کیفیت برگزاری به عهده موسسه بوده و دانش‌پژوهان مجاز به اعتراض یا انصراف از دوره نمی‌باشند.)
 • کلیه جلسات مطابق تقویم آموزشی متناسب با روز و ساعات مشخص‌ شده تشکیل خواهد شد و درصورتی‌که هر کلاس دچار تغییر از بابت مسائل غیر پیش‌بینی‌شده گردد موسسه به دانش‌پژوهان از طریق پیامک و سیستم مودل اطلاع‌رسانی می‌نماید، لذا لازم است در زمان ثبت‌نام شماره همراهی که به آن دسترسی آسان تراست را اعلام بفرمائید. لازم به ذکر است روش اطلاع‌رسانی به دانش‌پژوهان فقط مطابق روش‌های اعلام‌شده در این بند می‌باشد.
 • موسسه به‌ غیر از ایام تعطیل رسمی در تمامی روزهای سال دایر می‌باشد و در صورتی‌که به خاطر شرایط خاص کشور ابلاغیه‌ای از بابت تعطیلی موقت به خاطر بیماری‌های مسری از سوی مراجع مرتبط صادر گردد موارد تعطیلی به دانش‌پژوهان از طرق مندرج در بندهای فوق اطلاع‌رسانی می‌شود. هرگونه تعطیلی، جابجایی و یا تأخیر در شروع هر کلاس صرفاً با هماهنگی واحد آموزش بوده و از روش مندرج در بندهای فوق به دانش‌پژوهان اطلاع‌رسانی می‌شود، در غیر این صورت عدم حضور دانش‌پژوهان، غیبت محسوب شده و هیچ‌گونه کلاس جبرانی مرتبطی برگزار نخواهد شد.
 • در رابطه با دانش پژوهان دوره های آمادگی آزمون های حرفه ای (آزمون نظام مهندسی، آزمون کارشناسی رسمی و …) مسئولیت بررسی امکان شرکت در آزمون، به عهده دانش پژوه می باشد و در صورت عدم امکان ثبت نام در آزمون اصلی، مؤسسه هیچ مسئولیتی را قبول نمی کند.
 • ارزیابی دانش پژوهان با توجه به عنوان دوره آموزشی از طریق تحویل پروژه، آزمون کتبی یا کار در کلاس مطابق سند برنامه آموزشی دوره مربطوه انجام خواهد شد. صدور گواهی پایان دوره فقط منوط به حضور ۸۰% ساعات آموزشی دوره، اخذ امتیاز قبولی ارزیابی دوره می‌باشد. لذا درصورتی‌که هر یک از موارد فوق حادث نگردد (از جمله غیبت در آزمون پایانی) صدور گواهی پایان دوره امکان‌پذیر نمی‌باشد. اعطای گواهی‌نامه به دانش‌پژوهان تا شش ماه پس از پایان دوره مقدور می‌باشد و در صورت گذشت زمان بیشتر، در دوره‌ های مهارتی و عدم تحویل پروژه، لازم است دانش‌پژوه مذکور در یک جلسه ارزیابی و تحویل پروژه با مدرس شرکت نماید تا مهارت و شایستگی ایشان بر اساس استانداردهای تعریف‌شده در دوره فوق احراز گردیده و پس از کسب نمره قبولی، گواهی‌نامه صادر می‌گردد. هزینه این فرآیند معادل ۵ درصد شهریه دوره است که لازم است توسط دانش‌پژوه قبل از انجام فرآیند این ارزیابی مجدد پرداخت شود. صدور گواهی نامه بسته های پودمانی بر اساس ضوابط خاص آن بویژه ارزیابی در جلسه مصاحبه پایان پودمان می باشد.
 • استعمال دخانیات در داخل موسسه اکیداً ممنوع می‌باشد و به ‌منظور رعایت آسایش همسایگان در زمان استراحت بین ساعات آموزش، تجمع خارج از محیط موسسه، پارک وسیله نقلیه اعم از موتورسیکلت، دوچرخه، خودرو سواری در جلوی درب پارکینگ ساختمان موسسه و یا همسایگان اطراف مجاز نمی‌باشد. همچنین با توجه به آموزشی بودن محیط موسسه، رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی همواره برای خانم‌ها و آقایان الزامی بوده و از اینکه با پوششی مناسب،، اخلاق و رفتاری در شأن محیط آموزشی، جامعه اسلامی و صنعت ساختمان کشور دارید، پیشاپیش از شما قدردانی می‌نماییم.
 • به جهت حفظ حقوق مادی و معنوی موسسه و مدرسان، ضبط صدا و تصویر مدرسان حین تدریس، نشر جزوات و فیلمهای آموزشی در اختیار دانش پژوهان اکیداً ممنوع می‌باشد و در صورت مشاهده و یا اعلام مدرس، با دانش پژوه خاطی مطابق با ضوابط موسسه رفتار خواهد شد.