...

صفحه اصلی | درباره ما | تماس با ما


سایت جدید
3Day

دعوت به همکاری تدریس جدید

موسسه برتر

مرکز مشاوره شغلی خانه عمران

اخذ گواهینامه ساخت و ساز

آمادگی آزمون کارشناسی‌ رسمی ماده 187 قوه قضائیه و ماده 27 نظام مهندسی

حامیان اشتغال محور

سایت اپرا تهویه

نوین دانشمند


صفحه اصلی > سایت قدیمی > دوره ها و سمینارهای آموزشی > اخبار > خانه عمران به عنوان مؤسسه برتر آموزشی و مهندس حمید ادیبی مدیرعامل این مؤسسه به عنوان مدیر برتر جهادی کشور در سال ۹۳معرفی شدند. 


با کلیک بر روی آیکن +1 ما را در گوگل محبوب کنید :خانه عمران به عنوان مؤسسه برتر آموزشی و مهندس حمید ادیبی مدیرعامل این مؤسسه به عنوان مدیر برتر جهادی کشور در سال ۹۳معرفی شدند.

در راستای تبیین ابعاد نامگذاری سال 1393 با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب،‌ اولین همایش بزرگ مراکز برتر آموزشی کشور برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران، این همایش با هدف ترویج فرهنگ مدیریت جهادی در یکی از مهمترین زیرساخت‌های جامعه، از جمله نهادهای آموزشی، بهبود و کیفی سازی سطح آموزش و بررسی عملکرد مؤسسات باحضور مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه‌ تهران، ‌دانشگاه آزاد اسلامی، ‌دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، دانشگاه جامع علمی و کاربردی، مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی، ‌مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور و سازمان مدارس غیر دولتی، ‌در تاریخ 12بهمن ماه 93 مصادف با آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در سالن همایش های مرکز مطالعات بهره‌ وری و منابع انسانی برگزار شد.
در بخش آغازین این مراسم دکتر مهدی نوید دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، با ارائه آمار مقایسه‌ای از رشد دانش آموختگان در وزارت آموزش و پرورش و وزارت آموزش عالی در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی، دستاوردهای این عرصه را قابل تأمل دانست.
معاون پژوهش های فرهنگی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تلاش مراکز آموزشی در بخش های مختلف کمک کرد که مناسبات انسان با محیط بیرون توسعه پیدا کند تا انسان بتواند استفاده بهینه از منابع را به عمل آورد.
سپس دکتر پوراندخت نیرومند معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن معرفی مراکز آموزشی این سازمان نسبت به همکاری و انتقال دانش و تجارب متخصصان و کارشناسان این مرکز به سایر مؤسسات آموزشی اعلام آمادگی کرد.
نیرومند افزایش مستمر نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، وجود آسیب های اجتماعی در میان این قشرها، گلایه‌مندی‌ بنگاه های اقتصادی بخش‌های مختلف از عدم وجود نیروی متخصص و ماهر، سوء مدیریت بخش دولتی و عمومی، نشانه‌هایی از عدم توجه سیاست‌گذاران و تصمیم سازان نظام آموزشی به ماموریت و فلسفه آموزشی، شایسته سالاری و دوری از سیاسی زدگی و سیاسی‌کاری را ازجمله مهمترین راهکارهای برون رفت ازچالش های موجود در نظام آموزشی کشور و محیط‌های علمی و پژوهشی دانست.
در ادامه، دکتر رهنمای رودپشتی معاون برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان غیرمتوازن بودن عرضه و تقاضای آموزش در کشور آن را ناشی از هم‌راستا نبودن اهداف دانشگاه ها نسبت به مأموریت های ملی به واسطه برخی مداخلات سیاسی عنوان کرد.
رودپشتی گفت: توجه به اقتصاد آموزشی و تغییر الگوهای ذهنی از ضروریات حیات و بقای مؤسسات آموزشی است و در کمال تأسف به‌دلیل عدم برنامه ریزی صحیح در این زمینه، شاهد دغدغه تامین مالی هستیم تا پرداختن به آموزش و پژوهش!
وی با بیان رویکرد نهادهای آموزشی در جوامع توسعه یافته، توسعه آموزش شبکه ای را راهکار برون رفت از آموزش‌های کلاسیک عنوان کرد و افزود: باید بپذیریم که پارادایم ذهنی جدیدی به عنوان مدل همکاری دانشگاه ها در تمام دنیا شکل گرفته است تا مؤسسات آموزشی و دانشگاه های کارآفرین و فن آفرین توسعه یابند. با ورود شیوه‌هایی چون mobile student در دنیا دیگر دانشجوی یک دانشگاه و استاد یک دانشگاه معنا ندارد بلکه هر دو به تمامی دانشگاه‌ها متصل اند و بدین سبب ارتباط علمی گسسته مفهومی نخواهد داشت.
سپس دکتر نغمه فعال معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای، با بیان تاریخچه مختصری از نحوه شکل‌گیری این دانشگاه اهداف آن را تربیت نیروی توانمند، متناسب با نیاز بازار کار عنوان کرد و گفت: در دانشگاه فنی حرفه ای به تربیت تکنیسین‌ به عنوان حلقه واسط مابین دانشگاه و صنعت توجه نموده‌ایم و آموزش را با تولید محصول همراه کردیم تا فارغ‌التحصیلان پس از پایان دوره یک فرصت شغلی را ایجاد و یا احراز نمایند. بر این اساس نظام آموزشی مبتنی بر کارایی، جایگزین نظام مدرک گرایی می شود.
در ادامه این مراسم از سازمان جهاد دانشگاهی کشور، کانون زبان ایران، انتشارات فعال (ناشر کتاب های سازمان فنی و حرفه‌ای)، مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران به‌عنوان بنیانگذار آموزش های صنعت ساختمان، مجموعه آموزشی واله(مرکز تیزهوشان و المپیاد)، مجتمع آموزشی ممتاز حنان (طراح مدارس دوستی و گفتگو )، مرکز آموزش عالی الوند، مجتمع آموزشی سروش به عنوان مدارس هوشمند، مؤسسه تحقیق و توسعه نوین دانشمند به عنوان بنیانگذار ادغام آموزش‌های سازمانی و مهارتی و کانون زبان سازمان مدیریت صنعتی به عنوان مؤسسات آموزشی برتر با اهدای لوح و تندیس ویژه همایش تقدیر به عمل آمد و مدیران این مؤسسات به عنوان مدیران برتر جهادی در سال 1393 معرفی شدند. همچنین مدیران دپارتمان‌های هر یک از این مؤسسات به صورت مجزا معرفی و تقدیرنامه دریافت نمودند.

 


 

تعداد نمایش :3975 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

.

دعوت به همکاری

امور نمایندگی ها

سالنامه

افتتاح نمایندگی سمنان

مشاوره با واحد پذیرش

تخفیف ثبت نام اینترنتی

نشریه الکترونیکی خانه عمران

شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧