• خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان          


محاسب حرفه ای سازه

کلیه علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر از پودمان شغلی محاسب حرفه ای سازه می توانند ضمن تکمیل فرم ذیل از مزایای مشاوره رایگان در خصوص پودمان شغلی محاسب حرفه ای سازه و سایر پودمان ها بهره مند گردند.
:: پودمان شغلی صنعت ساخت چیست؟
پودمان شغلی یا به عبارت دیگر بسته‌ آموزش اشتغال محور، پکیج آموزشی منحصر به فردی می باشد که برای پرورش و آماده سازی افراد برای ورود حرفه ای به مشاغل متنوع صنعت ساخت تدوین گردیده است. به طور معمول، پودمان های شغلی صنعت ساخت که از ابتکارات موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران می باشد، متناسب با عنوان شغلی، مشتمل بر حداقل 160 ساعت و حداکثر 500 ساعت آموزشی می باشد .
برای تدوین پودمان های مرتبط با هر یک از مشاغل تخصصی موجود در صنعت ساخت، علاوه بر استفاده از تجربیات 17 ساله خانه عمران در عرصه آموزش های حرفه ای ساخت و ساز شهری و طرح های عمرانی، از مشورت و تجربیات خبرگان و پیشکسوتان هر یک از عناوین شغلی استفاده شده است. علاوه بر این، به جهت پیاده سازی مفاهیم مدیریت منابع انسانی در صنعت ساخت، برای هر یک از عناوین شغلی مدل های شایستگی با استفاده از بانک اطلاعات مشاغل تخصصی آمریکا و نتایج مصاحبه و گفتگو با زبدگان حرفه خلق گردیده است.


:: معرفي پودمان شغلی محاسب حرفه ای سازه
با توجه به اهمیت و لزوم طراحی بهینه سازه در تعالی و ارتقای کیفیت ساخت و سازهای کشور و کمبود طراحان حرفه‌ ای که شایستگی های یک محاسب حرفه ای اعم از درک عمیق رفتار سازه و توزیع بار، قضاوت مهندسی بالا، توانایی کاربرد بندهای آیین نامه ها در نرم افزارهای محاسباتی، تجسم اجرایی قوی و . . . را دارا باشند، دپارتمان سازه و ژئوتکنیک موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران، تربیت و پرورش محاسبانی که :

1- بتوانند طرح‌ های اصولی و در عین حال اقتصادی ارائه ‌نمایند.
2- بتوانند سازه فولادی و بتنی را در محدوده آنالیز‌ های خطی با حداقل خطا طراحی نمایند.
3- با اصول اولیه مدلسازی سازه ‌های خاص آشنا باشند .
4- قدرت تجسم اجرایی بالایی داشته و نقشه های کاملا اجرایی ارائه دهند.
5- قادر به حدس محدوده صحیح پاسخ‌ های یک طراحی باشند و بتواند طراحی دیگران را کنترل نمایند.
6- قادر به درک توزیع بار و جریان نیرو در حالت‌ های متعارف و غیر متعارف باشند.

را از طریق تدوین و اجرای پودمان شغلی محاسب حرفه ای در دستور کار خویش قرار داده است .
بر اساس مبانی دانش مدیریت منابع انسانی، شایستگی‌های یک محاسب حرفه ‌ای را در 2 بخش فنی و عمومی می‌ توان طبقه ‌بندی نمود. در این رابطه، با بهره گیری از نقشه راه حرفه ای شدن در دنیای طراحی و محاسبات ساختمان، راهکارهای متنوعی در راستای توسعه شایستگی های دانش پژوهان در بخش های فنی و عمومی و نیز توانمند سازی آن ها برای پیاده ‌سازی علم محاسبات در عمل، در پودمان شغلی محاسب حرفه ای در نظر گرفته شده است .


:: مخاطبان
شرکت در پودمان شغلی محاسب حرفه ای، به کلیه افرادی که علاقمند به ورود حرفه ای و تخصصی به عرصه طراحی سازه در حوزه ساختمان های متداول شهری ( با حداکثر 50 متر ارتفاع ) و فعالیت در این زمینه شغلی می باشند، توصیه می گردد. همچنین، به کلیه افرادی که علاقمند به مشاغل دفتری نظیر فعالیت در مهندسین مشاور، دفاتر خدمات مهندسی و . . . نیز می باشند، شرکت در پودمان شغلی محاسب حرفه ای پیشنهاد می گردد. لازم به یادآوری است که از ضوابط ورود به این پودمان، دارا بودن مدرک کارشناسی مهندسی عمران بوده که با رعایت ملاحظاتی، دانشجویان سال آخر کارشناسی مهندسی عمران نیز پذیرفته خواهند شد .
:: دروس پودمان شغلی محاسب حرفه ای سازه
بر اساس سند جامع پودمان شغلی محاسب حرفه ای، دروس این پودمان در 2 بخش فنی و عمومی ارائه می گردد که عناوین آن ها به شرح زیر می باشند :
- آموزش گام‌ به ‌گام محاسبات ساختمان به همراه آنالیز دینامیکی با ETABS & SAFE شامل مراحل تهیه دفترچه محاسباتی با ذکر کلیه جزئیات و نکات تجربی از بارگذاری تا طراحی فونداسیون در سازه‌های فولادی و بتنی و آشنایی با انواع تحلیل‌ ها ( استاتیکی، دینامیکی، خطی و غیرخطی )
- طراحی اتصالات سازه‌ های فولادی ( پیچی و جوشی )
- تحلیل و طراحی سازه های فولادی وبتنی ( به روش دستی )
- اصول و مباني طراحي سازه نگهبان و دیوار حائل به همراه تفسیر نتایج آزمایش مکانیک خاک
- آموزش کاربردی نرم‌ افزار SAP جهت طراحی انواع سازه‌ ها ( ساختمان، سوله و مخزن )
- طراحی و مدلسازی انواع سقف‌ ها و سیستم‌ های سازه ‌ای نوین و پر کاربرد
- کارگاه انجام پروژه با Safe&ETABS (بر اساس آخرین ویرایش آیین‌نامه‌ها)
- دانستنی‌ های اجرا و تاسیسات ساختمان ( ویژه مهندسان محاسب )
- برآورد مصالح و تهیه انواع لیستوفر ( ویژه مهندسان محاسب )
- اشکالات رایج در محاسبات سازه
- آشنایی با ضوابط ساخت و ساز شهری و مقررات حاکم بر آن
- آشنایی با اصول مهندسی ارزش
- اصول مستند سازی، مدیریت دانش و گزارش نویسی
- آموزش نرم‌ افزار های کاربردی در محاسبات سازه و تهیه دیتیل‌ های اجرایی ( Excel ، AutoCAD ، Xsteel و . .)
- اخلاق مهندسی
- اصول پرزنتیشن و ارائه سمینار
- . . .
:: مدت زمان
مدت زمان برگزاری پودمان شغلی محاسب حرفه ای برابر 532 ساعت خواهد بود که متناسب با شروع هر یک از دوره ها برای دانش پژوهان برنامه ریزی خواهد شد .
:: مزایای شرکت در پودمان شغلی محاسب حرفه ای
- بهره مند شدن از آموزش های ناب و کاربردی مبتنی بر مدل شایستگی شغلی محاسب حرفه ای
- کسب تجربه در طراحی سازه های فلزی، بتنی و . . . در مسیر انجام پروژه
- رویارویی با مدرسان و اساتید متنوع و بهره مند شدن از تجارب ارزشمند ایشان
- برخورداری از شبکه ارتباطی دانش آموختگان حرفه ای خانه عمران
- اخذ گواهینامه پایان پودمان پس از انجام ارزیابی های لازم
- امکان اخذ گواهینامه شایستگی شغلی پس از مراحل مربوطه
- امکان معرفی به شرکت های ساختمانی طرف قرارداد با واحد تامین منابع انسانی خانه عمران پس از اخذ گواهینامه شایستگی شغلی
- امکان معرفی در کتاب سال متخصصان صنعت ساختمان پس از اخذ گواهینامه شایستگی شغلی
:: شهریه
مجموع شهریه دوره های پودمان شغلی محاسب حرفه ای برابر 21/580/000 تومان می باشد که تخفیفاتی برای شرکت کنندگان در این پودمان به شرح ذیل اعطا می گردد.

پرداخت نقدی :
در صورت پرداخت شهريه به طور يكجا ( نقدی )، متقاضي از 30 درصد تخفيف بهره مند خواهد شد و شهریه پودمان برابر 15/000/000 تومان محاسبه می گردد .

پرداخت اقساطی :
در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط کوتاه مدت، حداكثر تخفيف برابر 25 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 16/200/000 تومان محاسبه می گردد.
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط میان مدت، حداكثر تخفيف برابر 20 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 17/200/000 تومان محاسبه می گردد .
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط بلند مدت، حداكثر تخفيف برابر 15 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 18/300/000 تومان محاسبه می گردد .

تعداد نمایش :31317 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/04/08 9:27
0
2
باسلام وخسته نباشید بنده ساکن مشهد هستم آیا در مشهد چنین کلاسهایی برگزار میشود

سلام خیر ، فعلا تنها مرکز آموزش خانه عمران در تهران می باشد


کاربر مهمان
1395/04/01 1:36
0
0
سلام پودمان آموزشی در سال 95 برگزار می شود

سلام بله ، شما می توانید با شماره 02184360 داخلی 2 تماس گرفته و از نحوه برگزاری پودمان های شغلی اطلاعات کاملی بدست آورید.


کاربر مهمان
1394/08/03 13:37
0
0
مدت زمان گذراندن این دوره حدودا چقدر است؟

سلام جمع تعداد ساعت پودمان محاسب حرفه ای سازه بالغ بر 500 ساعت می باشد که بیش از یک سال زمان برای گذراندن این پودمان لازم می باشد.


کاربر مهمان
1394/03/14 4:45
2
4
لطفا اگر مقدور هست بفرمایید مدرس دوره های ذیل از این پودمان چه کسانی هستند? (نام و رزومه) : 1- طراحی اتصالات سازه‌ های فولادی (پیچی و جوشی) 2- طراحی سازه های فولادی وبتنی (به روش دستی) 3- اصول و مباني طراحي سازه نگهبان و دیوار حائل به همراه تفسیر نتایج آزمایش مکانیک خاک 5- طراحی و مدلسازی انواع سقف‌ ها و سیستم‌ های سازه ‌ای نوین و پر کاربرد 6- تور محاسبات ساختمان ( انجام پروژه‌ سازه‌ های فلزی و بتنی از صفر تا 100 با کاربری‌ های متفاوت) 7- دانستنی‌ های اجرا و تاسیسات ساختمان ( ویژه مهندسان محاسب ) 8- برآورد مصالح و تهیه انواع لیستوفر ( ویژه مهندسان محاسب )

سلام در صورت تمایل لطفا با شماره 84360 داخلی شماره 2 واحد مشاوره و ثبت نام تماس حاصل نمایید تا جزئیات مورد نظر شما را تشریح نمایند.


کاربر مهمان
1394/02/24 0:1
0
3
سلام. علاقه ی بسیار شدیدی به یادگیری محاسبات دارم اما هزینه ی پودمان خیلی بالاست وگرنه خیلی دوست دارم از این فرصت استفاده کنم

سلام در صورت امکان جلسه حضوری در موسسه تشریف بیاورید تا جهت معرفی دقیقتر پودمان، آینده شغلی آن و شرایط متنوع پرداخت با هم گفتگو کنیم. همکاران ما در واحد مشاوره و ثبت نام شماره 8460 جهت تعیین وقت خدمت شما هستند


کاربر مهمان
1394/02/23 18:14
0
3
سلام بنده تهران نیستم که حضوری خدمت برسم اما چه اشکالی داره که هر آنچه که می خواهید در جلسه حضوری در مورد آینده شغلی این پودمان به بنده بفرمایید رو در سایت بنویسید تا همه استفاده کنند؟ الان سوال بنده اینه که با توجه به هزینه بالای این پودمان (14,000,000 تومان) و وقت و انرژی زیادی که باید صرف کنیم آیا در بازار کار می توانیم این هزینه ها را جبران کنیم؟ چگونه؟؟ با تشکر

سلام در صورت علاقمندی لطفا شماره تماس خود را اعلام بفرمایید تا با شما مشاوره تلفنی داشته باشیم.


کاربر مهمان
1394/02/22 20:7
0
6
سلام آیا با گذراندن دوره پودمان محاسب حرفه ای برای انجام دادن کار محاسباتی باید حتما در آزمون پایه 3 طراحی نظام مهندسی قبول شد؟ لطفا در مورد آینده شغلی مهندس محاسب بیشتر توضیح بدید. با تشکر

سلام با توجه به روال موجود در بازار کار برای انجام طراحی سازه، معمولا طراحی توسط یه طراح حرفه ای انجام می گردد و لزوماً نیازی به دارا بودن پروانه اشتغال به کار نیست. در پروژه های ساخت و ساز شهری، جهت مهر نمودن نقشه ها، می توانید از مهر سایر افراد دارای صلاحیت و دارای پروانه اشتغال استفاده نمایید. در خصوص آینده شغلی مهندس محاسب شما را به یک جلسه حضوری دعوت می نماییم. جهت هماهنگی های لازم با واحد مشاوره و ثبت نام شماره 84360 تماس حاصل نمایید.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجوز ها و تفاهم نامه ها