• خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان          


سازنده حرفه ای ساختمان

کلیه علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر از پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان می توانند ضمن تکمیل فرم ذیل از مزایای مشاوره رایگان در خصوص پودمان شغلی سازنده حرفه ای و سایر پودمان ها بهره مند گردند.
:: پودمان شغلی صنعت ساخت چیست؟
پودمان شغلی یا به عبارت دیگر بسته‌ آموزش اشتغال محور، پکیج آموزشی منحصر به فردی می باشد که برای پرورش و آماده سازی افراد برای ورود حرفه ای به مشاغل متنوع صنعت ساخت تدوین گردیده است. به طور معمول، پودمان های شغلی صنعت ساخت که از ابتکارات موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران می باشد، متناسب با عنوان شغلی، مشتمل بر حداقل 160 ساعت و حداکثر 500 ساعت آموزشی می باشد .
برای تدوین پودمان های مرتبط با هر یک از مشاغل تخصصی موجود در صنعت ساخت، علاوه بر استفاده از تجربیات 17 ساله خانه عمران در عرصه آموزش های حرفه ای ساخت و ساز شهری و طرح های عمرانی، از مشورت و تجربیات خبرگان و پیشکسوتان هر یک از عناوین شغلی استفاده شده است. علاوه بر این، به جهت پیاده سازی مفاهیم مدیریت منابع انسانی در صنعت ساخت، برای هر یک از عناوین شغلی مدل های شایستگی با استفاده از بانک اطلاعات مشاغل تخصصی امریکا و نتایج مصاحبه و گفتگو با زبدگان حرفه خلق گردیده است.
:: معرفي پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان
با عنایت به گستره و بزرگی حوزه ساخت و ساز شهری در کشور ما ایران که بر اساس آمار، سالیانه بیش از 100 هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری می گردد و نیز فقدان حاکمیت نگاه تخصصی در صنعت ساختمان و کمبود نیروی کارآمد و حرفه ای در حوزه ساخت و ساز شهری که منجر به لطمات جبران ناپذیری به کشور شده و کیفیت حاصله در این حوزه به هیچ عنوان با هزینه هنگفتی که صرف می گردد تناسب ندارد، دپارتمان اجرا و ساخت موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران، تربیت و پرورش سازندگانی که :
1- ساختمان های مقاوم بسازند .
2- ساختمان های ایمن بسازند .
3- ساختمان های با دوام بسازند .
4- استفاده بهینه از منابع ( پول، مصالح، نیروی انسانی و . . . ) داشته باشند .
5- پروژه های ساختمانی را در زمان برنامه ریزی شده به پایان برسانند .
6- ساختمان هایی با امکان بهره برداری مطلوب ساکنین بسازند .
را از طریق تدوین و اجرای پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان در دستور کار خویش قرار داده است .
بر اساس مبانی دانش مدیریت منابع انسانی، شایستگی ‌های یک سازنده حرفه ‌ای را در 2 بخش فنی و عمومی می‌ توان طبقه ‌بندی نمود. در این رابطه ، با بهره گیری از نقشه راه حرفه ای شدن در حوزه ساخت و ساز شهری، جهت توانمند سازی متقاضیان برای پیاده ‌سازی دانش اجرای صحیح و اصولی ساختمان در کارگاه های ساختمانی و نیز توسعه شایستگی های متقاضیان در بخش های فنی و عمومی، راهکارهای متنوعی در پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان در نظر گرفته شده است .

:: مخاطبان:
شرکت در پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان به کلیه فعالان حوزه ساخت و ساز شهری و علاقمندان ورود به حوزه ساخت و ساز شهری ،توصیه می گردد. علاوه بر این ، پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان بسته کامل و جامعی است که پاسخگوی نیازهای کلیه فارغ التحصیلان مهندسی عمران و معماری که علاقمند به مباحث اجرایی می باشند و مسیر شغلی خود را در فعالیت های حوزه اجرا تعریف نموده اند، خواهد بود .
لازم به تذکر است که، پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان برای 2 گروه دست اندر کاران ساخت و ساز و گروه مهندسین به تفکیک ارائه می گردد .
:: دروس پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان:
بر اساس سند جامع پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان، دروس این پودمان در 2 بخش فنی و عمومی ارائه می گردد. در بخش فنی، حوزه های اجرا و ساخت، امور فنی و قراردادها، مدیریت پروژه و مباحث مالی و اقتصادی مد نظر قرار گرفته است و در بخش عمومی، دروس این پودمان در حوزه مهارت های فردی تعریف شده است. بر این اساس، عناوین دروس پودمان شغلی سازنده حرفه ای به شرح زیر است :

- دوره جامع اجرای ساختمان‌ از فونداسیون تا نازک کاری به همراه کلیه نکات فنی و تجربی در سازه های فولادی و بتنی
- دوره جامع اجرا و نظارت ساختمان‌ از فونداسیون تا نازک‌کاری به همراه کلیه نکات فنی و تجربی در سازه‌ها‌ی فولادی و بتنی ( ویژه مهندسان عمران )
- دوره جامع تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان
- نقشه خوانی ( سازه، معماری، تاسیسات برقی و مکانیکی )،تهیه نقشه کارگاهی و چون ساخت( As Built )
- دوره اصول تخریب، گودبرداری و اجرای سازه های نگهبان ( ویژه کلیه دست اندرکاران ساخت و ساز )
- دوره اصول تخریب، گودبرداری واجرای سازه های نگهبان ( ویژه مجریان و ناظران )
- طرح مخلوط بتن به روش کارگاهی
- تکنولوژي بتن، آزمايشگاه و طرح اختلاط بتن ( ويژه کليه دست اندرکاران ساخت و ساز )
- جوشکاری و بازرسی جوش در ساختمان به همراه بازدید از کارگاه
- اصول انتخاب مصالح و روش های ساخت و ساز ( سیستم های سازه، معماری و ... )
- نحوه تنظیم قراردادهای متداول در ساخت و سازها ( کارفرمایان، پیمانکاران، کارکنان و سایر )
- آشنایی با ضوابط ساخت و ساز شهری و مقررات حاکم بر آن
- برآورد مصالح ، متره و تنظیم صورت وضعیت پیمانکاران جزء
- کنترل و تطابق نقشه های معماری ، سازه ، تاسیسات
- مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ‌ای در کارگاه‌ های ساختمانی
- آشنایی با مفاهیم برنامه ریزی و کنترل پروژه
- ساختار تشکیلاتی کارگاه ساختمانی و نحوه سازماندهی
- تجهیز و تدارک کارگاه
- آشنایی با مقررات ملی ساختمان کشور
- اثرات زلزله بر روی ساختمان
- مسئولیت‌ های قانونی و حقوقی سازندگان
- مروری بر آزمایشات کنترل کیفی ساختمان
- اخلاق حرفه ‌ای در کارگاه ساختمانی
- اصول تنظیم مبایعه و انواع قراردادهای ملکی
- بررسی اطلاعات و قوانین ثبتی املاک
- انواع بیمه نامه های ساختمان
- امور مالیاتی و قوانین کار و مرتبط با ساخت و ساز
- مدیریت حل مساله در کارگاه ساختمانی
- کارگاه آموزشی اصول و فنون مذاکره
:: مدت زمان:
مدت زمان برگزاری پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان برای گروه دست اندر کارن ساخت و ساز برابر 502 ساعت بوده و برای گروه مهندسین برابر 498 ساعت می ‌باشد که متناسب با شروع هر یک از دوره ها برای دانش پژوهان برنامه ریزی خواهد شد.

:: مزایای شرکت در پودمان شغلی سازنده حرفه ای ساختمان:
- بهره مند شدن از آموزش های ناب و کاربردی مبتنی بر مدل شایستگی شغلی سازنده حرفه ای
- کسب تجربه حضور در کارگاه ساختمانی
- رویارویی با مدرسان و اساتید متنوع و بهره مند شدن از تجارب ارزشمند ایشان
- برخورداری از شبکه ارتباطی دانش آموختگان حرفه ای خانه عمران
- اخذ گواهینامه پایان پودمان پس از انجام ارزیابی های لازم
- امکان اخذ گواهینامه شایستگی شغلی پس از مراحل مربوطه
- امکان معرفی به شرکت های ساختمانی طرف قرارداد با واحد تامین منابع انسانی خانه عمران پس از اخذ گواهینامه شایستگی شغلی
- امکان معرفی در کتاب سال متخصصان صنعت ساختمان پس از اخذ گواهینامه شایستگی شغلی
:: شهریه:

»گروه دست اندر کاران ساخت و ساز«
مجموع شهریه دوره های پودمان شغلی سازنده حرفه ای برای گروه دست اندر کاران ساخت و ساز برابر 18/700/000 تومان می باشد که تخفیفاتی برای شرکت کنندگان در این پودمان به شرح ذیل اعطا می گردد .

پرداخت نقدی :
در صورت پرداخت شهريه به طور يكجا (نقدی)، متقاضي از 30 درصد تخفيف بهره مند خواهد شد و شهریه پودمان برابر 13/000/000 تومان محاسبه می گردد.

پرداخت اقساطی :
در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط کوتاه مدت، حداكثر تخفيف برابر 25 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 14/000/000 تومان محاسبه می گردد .
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط میان مدت، حداكثر تخفيف برابر 20 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 15/000/000 تومان محاسبه می گردد .
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط بلند مدت، حداكثر تخفيف برابر 15 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 16/000/000 تومان محاسبه می گردد .


»گروه مهندسین«
مجموع شهریه دوره های پودمان شغلی سازنده حرفه ای برای گروه مهندسین برابر 18/790/000 تومان می باشد که تخفیفاتی برای شرکت کنندگان در این پودمان به شرح ذیل اعطا می گردد .

پرداخت نقدی :
در صورت پرداخت شهريه به طور يكجا (نقدی) ، متقاضي از 30 درصد تخفيف بهره مند خواهد شد و شهریه پودمان برابر 13/000/000 تومان محاسبه می گردد .

پرداخت اقساطی :
در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط کوتاه مدت، حداكثر تخفيف برابر 25 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 14/000/00 تومان محاسبه می گردد .
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط میان مدت، حداكثر تخفيف برابر 20 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 15/000/00 تومان محاسبه می گردد .
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط بلندمدت، حداكثر تخفيف برابر 15درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 16/000/000 تومان محاسبه می گردد .


تعداد نمایش :30595 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/02/19 14:10
0
0
بسیار عالی
کاربر مهمان
1395/01/26 13:1
1
2
بسیار عالی است.میخواستم بدونم موارد اموزشی در دوره ها چیست و همینطور هزینه دوره.با تشکر

سلام با توجه به متغیر بودن زمان و تعداد دوره ها در هر پودمان شما می توانید با شماره 02184360 داخلی 2 تماس بگیرید.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجوز ها و تفاهم نامه ها