• خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان          


سرپرست کارگاه ساختمانی

کلیه علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر از پودمان شغلی سرپرست کارگاه ساختمانی می توانند ضمن تکمیل فرم ذیل از مزایای مشاوره رایگان در خصوص پودمان شغلی سرپرست کارگاه ساختمانی و سایر پودمان ها بهره مند گردند.
:: پودمان شغلی صنعت ساخت چیست؟
پودمان شغلی یا به عبارت دیگر بسته‌ آموزش اشتغال محور، پکیج آموزشی منحصر به فردی می باشد که برای پرورش و آماده سازی افراد برای ورود حرفه ای به مشاغل متنوع صنعت ساخت تدوین گردیده است. به طور معمول، پودمان های شغلی صنعت ساخت که از ابتکارات موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران می باشد، متناسب با عنوان شغلی، مشتمل بر حداقل 160 ساعت و حداکثر 500 ساعت آموزشی می باشد .
برای تدوین پودمان های مرتبط با هر یک از مشاغل تخصصی موجود در صنعت ساخت، علاوه بر استفاده از تجربیات 17 ساله خانه عمران در عرصه آموزش های حرفه ای ساخت و ساز شهری و طرح های عمرانی، از مشورت و تجربیات خبرگان و پیشکسوتان هر یک از عناوین شغلی استفاده شده است. علاوه بر این، به جهت پیاده سازی مفاهیم مدیریت منابع انسانی در صنعت ساخت، برای هر یک از عناوین شغلی مدل های شایستگی با استفاده از بانک اطلاعات مشاغل تخصصی امریکا و نتایج مصاحبه و گفتگو با زبدگان حرفه خلق گردیده است.:: معرفي پودمان شغلی سرپرست حرفه ای کارگاه ساختمانی
با توجه به جایگاه سرپرست کارگاه در یک کارگاه ساختمانی که غالباً بالاترین رتبه را در چارت تشکیلاتی کارگاه ساختمانی به خود اختصاص داده و در اکثریت قریب به اتفاق فرایندهای جاری در آن دارای مسؤولیت بوده و پاسخگو می‌ باشد و نیز ضرورت و اهمیت برخورداری سرپرست کارگاه از نگاه حرفه‌ای و تخصصی در کلیه امور کارگاه، دپارتمان اجرا و ساخت مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران، تربیت و پرورش سرپرستان کارگاه ساختمانی که :
1- مسلط به دانش اجرای ساختمان باشند.
2- آشنا به مسائل حقوقی و قراردادی باشند.
3- آشنا به امور مالی و مدیریت جراین نقدینگی در پروژه باشند.
4- قابلیت پیاده سازی دقیق نقشه ها را در اجرا داشته باشند.
5- قدرتمند در تعامل با پیمانکاران جزء باشند.
6- آشنا به انواع آزمایشات کیفی در کارگاه باشند.
7- توانمند در مدیریت پرسنل کارگاه ساختمانی باشند.
را از طریق تدوین و اجرای پودمان شغلی "سرپرست حرفه‌ای کارگاه ساختمانی" را در دستور کار خویش قرار داده است. بر اساس مبانی دانش مدیریت منابع انسانی، شایستگی ‌های یک سرپرست حرفه ‌ای کارگاه ساختمانی را در 2 بخش فنی و عمومی می‌ توان طبقه ‌بندی نمود. در این رابطه، با بهره گیری از نقشه راه حرفه ای شدن در حوزه ساخت و ساز شهری، جهت توانمند سازی متقاضیان برای پیاده ‌سازی دانش اجرای صحیح و اصولی ساختمان در کارگاه های ساختمانی و نیز توسعه شایستگی های متقاضیان در بخش های فنی و عمومی، راهکارهای متنوعی در پودمان شغلی سرپرست حرفه ای کارگاه ساختمانی در نظر گرفته شده است.


:: مخاطبان
پودمان شغلی سرپرست حرفه ای کارگاه ساختمانی بسته کامل و جامعی است که پاسخگوی نیازهای کلیه فارغ التحصیلان مهندسی عمران و معماری که علاقمند به مباحث اجرایی می باشند و مسیر شغلی خود را در فعالیت های حوزه اجرا تعریف نموده اند، خواهد بود .
:: دروس پودمان شغلی سرپرست کارگاه ساختمانی:
بر اساس سند جامع پودمان شغلی سرپرست کارگاه ساختمانی، دروس این پودمان در 2 بخش فنی و عمومی ارائه می گردد که شامل حوزه های اجرا و ساخت، امور فنی و قراردادها، مهارت های مدیریت و سرپرستی می‌ باشد. بر این اساس، عناوین دروس پودمان شغلی سرپرست حرفه ای کارگاه ساختمانی به شرح زیر است :
- دوره جامع اجرا و نظارت ساختمان‌ از فونداسیون تا نازک کاری به همراه کلیه نکات فنی و تجربی در سازه های فولادی و بتنی
- دوره جامع اجرا و نظارت ساختمان‌ از فونداسیون تا نازک‌کاری به همراه کلیه نکات فنی و تجربی در سازه‌ها‌ی فولادی و بتنی ( ویژه مهندسان عمران )
- دوره جامع تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان
- نقشه‌خواني ( سازه،معماري،تاسيسات برقي و مکانيکي ) و چون ساخت ( As Built )
- اصول تخریب، گودبرداری و اجرای سازه نگهبان
- دوره اصول تخریب، گودبرداری و اجرای سازه های نگهبان ( ویژه کلیه دست اندرکاران ساخت و ساز )
- طرح مخلوط بتن به روش کارگاهی
- تکنولوژي بتن، آزمايشگاه و طرح اختلاط بتن
- جوشکاری و بازرسی جوش در ساختمان به همراه بازدید از کارگاه
- نحوه تنظیم قراردادهای متداول در ساخت و سازها ( کارفرمایان، پیمانکاران، کارکنان و سایر )
- آشنایی با ضوابط ساخت و ساز شهری و مقررات حاکم بر آن
- برآورد مصالح، متره و تنظیم صورت وضعیت پیمانکاران جزء
- مروری بر آزمایشات کنترل کیفی ساختمان
- مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ‌ای در کارگاه‌ های ساختمانی
- سرپرستی و مهارت های عمومی مدیریت
- مدیریت مالی و حسابداری کارگاه
- تجهیز و تدارک کارگاه
- تفکر سیستمی
- اصول کار تیمی
- اخلاق حرفه ‌ای در کارگاه ساختمانی
- قوانین بیمه، کار و تامین اجتماعی
- اصول برنامه ریزی و کنترل پروژه به همراه نرم افزار
- اصول مستند سازی، مدیریت دانش و گزارش نویسی کارگاه ‌ها
- مدیریت بحران و حل مسأله در کارگاه ساختمانی
:: مدت زمان:
مدت زمان برگزاری پودمان شغلی سرپرست حرفه ای کارگاه ساختمانی ( ویژه مهندسان عمران ) برابر 492 ساعت بوده و برای گروه مهندسین معماری برابر 496 ساعت می ‌باشد که متناسب با شروع هر یک از دوره ها برای دانش پژوهان برنامه ریزی خواهد شد

:: مزایای شرکت در پودمان شغلی سرپرست حرفه ای کارگاه ساختمانی:
- بهره مند شدن از آموزش های ناب و کاربردی مبتنی بر مدل شایستگی شغلی سرپرست حرفه ای کارگاه ساختمانی
- کسب تجربه حضور در کارگاه ساختمانی
- رویارویی با مدرسان و اساتید متنوع و بهره مند شدن از تجارب ارزشمند ایشان
- برخورداری از شبکه ارتباطی دانش آموختگان حرفه ای خانه عمران
- اخذ گواهینامه پایان پودمان پس از انجام ارزیابی های لازم
- امکان اخذ گواهینامه شایستگی شغلی پس از مراحل مربوطه
- امکان معرفی به شرکت های ساختمانی طرف قرارداد با واحد تامین منابع انسانی خانه عمران پس از اخذ گواهینامه شایستگی شغلی
- امکان معرفی در کتاب سال متخصصان صنعت ساختمان پس از اخذ گواهینامه شایستگی شغلی
:: شهریه:

گروه مهندسان عمران
مجموع شهریه دوره های پودمان شغلی سرپرست حرفه ای کارگاه ساختمانی برابر 18/000/000 تومان می باشد که تخفیفاتی برای شرکت کنندگان در این پودمان به شرح ذیل اعطا می گردد.
پرداخت نقدی : در صورت پرداخت شهريه به طور يكجا (نقدی)، متقاضي از 30 درصد تخفيف بهره مند خواهد شد و شهریه پودمان برابر 12/600/000 تومان محاسبه می گردد .
پرداخت اقساطی : در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط کوتاه مدت، حداكثر تخفيف برابر 25 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 13/500/000 تومان محاسبه می گردد.
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط میان مدت، حداكثر تخفيف برابر 20 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 14/400/000 تومان محاسبه می گردد.
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط بلند مدت، حداكثر تخفيف برابر 15 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 15/300/000 تومان محاسبه می گردد.

گروه مهندسان معماری
مجموع شهریه دوره های پودمان شغلی سرپرست حرفه ای کارگاه ساختمانی برابر 17/910/000 تومان می باشد که تخفیفاتی برای شرکت کنندگان در این پودمان به شرح ذیل اعطا می گردد .
پرداخت نقدی : در صورت پرداخت شهريه به طور يكجا (نقدی) ، متقاضي از 30 درصد تخفيف بهره مند خواهد شد و شهریه پودمان برابر 12/500/000 تومان محاسبه می گردد .
پرداخت اقساطی : در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط کوتاه مدت ، حداكثر تخفيف برابر 25 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 13/400/000 تومان محاسبه می گردد .
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط میان مدت ، حداكثر تخفيف برابر 20 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 14/300/000 تومان محاسبه می گردد .
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط بلند مدت ، حداكثر تخفيف برابر 15 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 15/200/000 تومان محاسبه می گردد .


تعداد نمایش :33046 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/04/09 14:45
0
2
با سلام آیا جهت تکمیل دروس یک پودمان امکان ثبت نام مجزا در دروس در زمان های مختلف و سپس تکمیل پودما وجود دارد ؟ با تشکر

سلام امکان پذیر می باشد به شرط گذراندن تمام دوروس در مدت 1 سال


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجوز ها و تفاهم نامه ها