• خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان          


نشست توجیهی دوره های یکساله CMBA و نگاهی جامع به حوزه های مدیریتی در صنعت ساخت

دوره گروه دوره زمان برگزاری مدت ( ساعت ) تاریخ شروع ظرفیت شهریه (ریال) تخفیفات
19014131 دوشنبه 19-17 2 1396/11/09 دارد 0 -

 

 

:: مقدمه:
می دانیم که مدیران فعال در حوزه های ساخت و ساز شهری و طرح های عمرانی عمدتاً از دانش آموختگان رشته های فنی – مهندسی نظیر عمران، مکانیک، برق، معماری و امثال آن می باشند. حال آن که سرفصل های مصوب این رشته های دانشگاهی اغلب موضوعات فنی را در بر گرفته و اساساً تهی از مباحث آکادمیک در زمینه های مدیریتی، مالی و دیگر موضوعات مورد نیاز مدیران می باشد. از این رو واجدین پست های مدیریتی در حوزه های فوق الذکر معمولاً با نقصان علمی مواجه شده که نتیجه آن محدودیت زاویه دید و متعاقباً بروز چالش ها وآسیب های جدی نظیر موارد فوق الذکر بوده است. از سوی دیگر با توجه به سرعت رو به رشد تکنولوژی، ابزارهای اطلاع رسانی و مدیریتی و نیز توسعه پرشتاب دانش مدیریت در تمامی زمینه ها و همچنین تخصصی تر شدن هر یک از فعالیت ها بدیهی است حتی در صورت گذراندن واحدهای آکادمیک و با داشتن مدرک دانشگاهی مرتبط با حوزه مدیریت، دیگر نمی توان پاسخگوی نیازهای روز بود. به عبارت دیگر مدیران فعال در صنعت ساختمان نه تنها باید با مبانی علمی مدیریت، مدیریت پروژه ، مدیریت مالی و نظایر آن آشنا شوند، بلکه می بایست به فراخور نوع فعالیت و چشم اندازهای پیش روی خود هوشمندانه به دانش و ابزارهای روز مسلح شده و همواره در حال نوآوری یا استفاده مطلوب از قابلیت ها و امکانات ایجاد شده باشند.

 

:: تعریف و هدف دوره MBA در صنعت ساختمان (CMBA):
دوره MBA در صنعت ساختمان (طرح جامع CMBA)، مجموعه از قابلیت‌ هاست که فرد را برای برنامه‌ریزی، پشتیبانی و کنترل مناسب پروژه‌ های مرتبط با صنعت ساختمان، بودجه بندی و تأمین منابع مالی با حفظ کیفیت فعالیت های پروژه های ساختمانی، بکارگیری ابزارهای رهبری و مهارت های مدیریتی در عرصه پروژه های ساختمانی و ... آماده می سازد. هدف از تدوین و اجرای دوره MBA در صنعت ساختمان (CMBA)، تربیت نیروهای متخصص و کارآمد برای انجام اموری نظیر مدیریت پروژه در پروژه های عمرانی کوچک و متوسط، سرپرستی کارگاه در پروژه های عمرانی متوسط، توسعه و بهبود متوزات مهارت های فنی و مدیریتی بصورت همزمان در صنعت ساختمان، اصلاح نگرش و رفتار مدیران صنعت ساختمان با بهره گیری از دانش روز است.

 

:: ضرورت و اهمیت دوره MBA در صنعت ساختمان (CMBA)
خلاء دانسته های مدیریتی و نگاه حرفه ای در بین شاغلین صنعت ساختمان بویژه مدیران این صنعت ، آسیب های فراوانی را به دنبال داشته است. دوره MBA در صنعت ساختمان (طرح جامع CMBA)، تلاش دارد با توسعه و بهبود متوازن مهارت های فنی و مدیریتی بصورت همزمان، اصلاح نگرش و رفتار مدیران صنعت ساختمان با بهره گیری از دانش روز، ایجاد زبان علمی مشترک در کلیه سطوح مدیریتی، توسعه منابع انسانی متخصص و کارآمد و توسعه شایسته سالاری در صنعت ساختمان ضمن پر کردن این خلاء، ارتقای حرفه ای در صنعت ساختمان را موجب شود.

 

:: تحوه ثبت نام در دوره MBA در صنعت ساختمان (CMBA)
مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران از سال 1390، اقدام به طراحی و برگزاری دوره MBA در صنعت ساختمان، در قالب طرح تعالی مدیران صنعت ساخت نموده است. دپارتمان مدیریت خانه عمران قصد دارد، پس از ارزیابی و تعیین سطح متقاضیان واجد شرایط شرکت در دوره MBA در صنعت ساختمان، دوره ششم CMBA با گرایش مدیریت پروژه های عمرانی و ساختمانی را در زمستان 1396 آغاز نماید. در این راستا، نشست های توجیهی با حضور اساتید و فارغ التحصیلان دوره های قبلی CMBA خانه عمران به طور ادواری برگزار می گردد. نشست های رایگان توجیهی دوره MBA در صنعت ساختمان (CMBA) شامل بخش های زیر می شود.

- رئوس مطالب دوره MBA در صنعت ساختمان (CMBA)

- انواع گواهینامه ها و مدارک اعطایی به دانش آموختگان دوره MBA در صنعت ساختمان (CMBA)

o گواهینامه تک دوره

o گواهینامه تأیید شایستگی حرفه ای مدیریت پروژه (CMBA)

o مدرک دانشگاه علمی - کاربردی

- تکنیک های برخورد با چالش های مدیریتی در پروژه های ساختمانی و عمرانی

o توسط یکی از اساتید دوره CMBA؛ مهندس بابک اطهری، مدیر اسبق کنترل و تضمین کیفیت پروژه سد سیاه بیشه در شرکت کیسون

- دستاوردهای دانش آموختگان CMBA

o توسط یکی از فارغ التحصیلان دوره های قبلی CMBA، سرپرست Civil پروژه Flow line و تأسیسات سرچاهی در حوزه های نفت و گاز

- ارزیابی و تعیین سطح اولیه متقاضیان

 

تعداد نمایش :14290 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجوز ها و تفاهم نامه ها