• خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان          


آموزش گام‌به‌گام نرم‌افزار Revit Architecture (پیش نیاز Revit General)

دوره گروه دوره زمان برگزاری مدت ( ساعت ) تاریخ شروع ظرفیت شهریه (ریال)
11410156 پنجشنبه 13 - 8 25 1397/09/29 دارد 12800000مقدمه :
نرم افزار Revit Architecture قويترين و سريعترين نرم افزار نقشه كشي و سه بعدی سازی در کارها و پروژه های معماری می باشد كه هم اينك در بسياري از كشورهاي صنعتي و اروپايي جايگزين نرم افزار Cad گرديده است. این نرم افزار براساس سیستم BIM کار می کند یعنی مدل واقعی پروژه در نرم افزار مدل گردیده، لذا بسیاری از خروجی ها به صورت خودکار توسط نرم افزار ارائه می گردد. دليل مزيت اين نرم افزار بر ديگر نرم افزارهاي نقشه كشي در اين مي باشد كه در اين نرم افزار با ترسيم پلان توسط كاربر، مقطع و نما و نماي سه بعدي و بسیاری از گزارشات توسط نرم افزار ترسيم مي گردد و همچنين اين نرم افزار قابليت اين را دارد كه توسط كاربر جزئيات عناصر ساختمان از قبيل ديوار و در و پنجره و ... تعريف گردد و نقشه فاز 2 توسط Revit ترسيم گردد .

مزایای نرم افزار Revit عبارتند از:
:: افزایش سرعت و دقت ترسیم و همچنین تغییر نقشه ها
:: ترسیم همزمان 3بعدی و 2 بعدی نقشه های ساختمان
:: تبدیل سریع نقشه های فاز 1 به نقشه های فاز 2
:: ارتباط همزمان نقشه های معماری با نقشه های سازه و تاسیسات و اعمال همزمان تغییرات بین این نقشه ها
:: حذف خطاهای انطباق نماها و پلانها و مقاطع
:: محاسبه متره ساختمان و تغیییر سریع آن در صورت تغییر نقشه
:: امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه های اجرایی
:: امکان تعریف استانداردهای ساخت در تجهیزات ساختمان
:: مجهز به گنجینه دیتیل و جزئیات ساختمان غنی
:: امکان طراحی بر اساس معیارهای معماری پایدار به واسطه ابزارهای آنالیز انرژی

آینده شغلی نرم افزار Revit :
معماران و طراحان مسلط به نرم افزار Revit قادر خواهند بود در کمترین زمان ممکن طرح ها و نقشه های معماری را با کیفیت بالا و با در نظرگرفتن کلیه دیتیل ها و جزئیات با رعایت اصول مدیریتی ارائه نمایند. این نرم افزار یکی از گزینه های مطلوب برای تهیه مدارک و نقشه های معماری می باشد.
متخصصان و طراحان مسلط به این نرم افزار می توانند از قابلیت های جامع این نرم افزار در ارائه پروژه های دانشجویی و نیز طراحی معماری در دفاتر مهندسین مشاور بهرهمند شوند. یادگیری این نرم افزار به کلیه مهندسان معمار شاغل در دفاتر مهندسی توصیه می شود.
سرفصل دوره آموزشی Revit Architecture :

1- نصب revit و configure
- Units ,Optionbar
- اضافه کردن طبقات، Wall
- Move , Trim , ...
2- Grid, آکس بندی
- ستون معماری و سازه ای در Revit
- Stacked Wall
3- Section
- Floor
- Join و Edit Wall Join
- Align و Edit سقف
-Array
4- Door , Window
- سقف شیبدار (Roof)
- Curtain Wall
- Isolate ,Hide
5- پله و انواع آن (Stairs)
- رمپ
- نرده ها (Railing)
- Opening
6- Component
- Room
- Dimension
- Level
7- بررسی های View های مختلف
- Mullion
- Ceiling
- انواع خط در Revit
8- بررسی کامل Family ها شامل :
- در و پنجره های خاص
- ستون های متفاوت و ...
9- بررسی کامل Massing شامل :
- Wall
- Floor
- Curtain
- Roof
10- متریال، نور و رندر در Revit


سایر دوره های پیشنهادی مرتبط با دوره آموزش Revit :


تعداد نمایش :20893 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/02/19 11:42
0
0
با سلام ببخشید در دوره 40 ساعته فاز 2 و متره آموزش داده می شود؟ و اینکه فاز 2 و متره ی خروجی از رویت از نظر نظام مهندسی قابل قبول هست؟

سلام در این دوره تبدیل نقشه های فاز1 به فاز2 و تهیه نقشه ها و دیتیل های اجرایی معماری به همراه جدول نازک کاری آموزش داده می شود.فایل قابل قبول برای نظام مهندسی به صورت CAD می باشد ،لکن امکان انتقال اطلاعات از رویت به اتوکد می باشد.


کاربر مهمان
1394/07/01 9:51
0
0
سلام. بین نرم افزار مکس و رویت بازار کار کدوم بهتره؟

سلام. براساس تحقیقات انجام شده برای نرم افزارهای تری دی مکس و Vray حجم کار بیشتری در مقایسه با نر افزار Revit وجود دارد.


کاربر مهمان
1394/05/17 19:45
2
0
ببخشید این نرم افزار چقدر به درد مهندسین عمران میخورد؟ و در مورد استفاده های آن در مهندسی عمران بگید

سلام نرم افزار Revit architecture به طور کلی برای مهندسان عمران کاربردی ندارد . مگر کسانی که قصد ترسیم فاز 1 وو 2 معماری دارند. نرم افزار Revit structure برای مهندسین عمران در ترسیم نقشه سازه کاربردی تر خواهد بود.


کاربر مهمان
1394/05/11 19:15
1
0
با سلام برای یاد گیری نرم افزار رویت هیچ پیش نیاری لازم نیست؟ میشه بدون یاد گیری نرم افزاره اتو کد ، نرم افزاره رویت را یاد گرفت؟

سلام. با توجه به اینکه نرم افزار رویت اغلب برای نقشه های فاز 2 معماری استفاده می گردد و نرم افزار متداول در این حوزه ( فاز 2 معماری ) اتوکد می باشد. قطعا آشنایی با نرم افزار اتوکد در یادگیری هر چه بهتر نرم افزار رویت کمک کننده خواهد بود. با این وجود برای ثبت نام در دوره رویت معماری خانه عمران هیچ گونه پیش نیازی در نظر گرفته نشده است.


پاسخ ها
کاربر مهمان
1395/06/03 12:6
اتفاقا برای مهندسان عمران کاملا کاربرد دارد ولی متاسفانه در ایران از این نرم افزار قدرتمند هیچگونه استفاده نمی شود در حالیکه در کشورهای پیشرفته و حتی امارات مهندسین عمران به revit مسلط هستند و استفاده هایی بسیار مفیدی ازون می کنند که توضیحش در اینجا امکانپذیر نیست. ولی بهتر در جهت همگام بوده با پیشرفتهای روز دنیا اطلاعات رسانی صحیح انجام بشه

نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجوز ها و تفاهم نامه ها