• خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان          


اخلاق حرفه ای برای مدیران پروژه


دوره گروه دوره زمان برگزاری مدت ( ساعت ) تاریخ شروع ظرفیت شهریه (ریال) تخفیفات
11650109 چهارشنبه 17:30-8:30 8 اعلام می گردد دارد 4700000:: معرفی دوره:

الگوی رفتار ارتباطی درون شخصی و برون شخصی مبتنی بر رعایت حقوق افراد اخلاق نامیده می شود. اخلاق حرفه ای به منزله یک گسترده معرفتی با گرایش های بسیار متنوع آن از شاخه های عمده علم اخلاق است. انسان موجودی اجتماعی است و امروزه با توسعه شگفت‌ انگیز جوامع، در تعامل با انبوهی از سازمان‌ های گوناگون قرار دارد و گسترش ارتباطات و پیچیدگی‌ های سازمان‌ ها و ارتباط نهادها با هم به شکل قابل توجهی اهمیت پیدا کرده است. ترویج الگوهای ارتباطی درست و اصول اخلاقی کارآمد، نیاز مبرم جوامع امروزی به شمار می‌رود و از این روست که با مقوله‌ای تحت عنوان اخلاق حرفه‌ای مواجه ایم. اخلاق حرفه‌ای یعنی خلق و خوی ما در رفتار ارتباطی با خویش و دیگران و در حرفه، مبتنی بر رعایت حقوق افراد باشد. پس رعایت حقوق افراد در رفتار ارتباطی درون شخصی، بین‌ شخصی و بیرون‌ شخصی در حرفه را اخلاق حرفه‌ ای می‌گوییم. مهمترین علت عدم تولد و رشد اخلاق حرفه‌ای در بسیاری از دانشگاه ها را ناآگاهی مدیران و سیاست گذاران مراکز پژوهشی و آموزشی از هویت و ضرورت اخلاق حرفه‌ای می‌داند. در حالی که تأکید روزافزون بر اخلاق حرفه‌ ای در بنگاه ها و سازمان های دولتی و بخش خصوصی در جوامع صنعتی، نیازهای پژوهشی و مطالعاتی فراوانی را به میان آورده است و این نیازها بدون برنامه‌ های پژوهشی نظام‌مند قابل پاسخ نیستند. مسئولیت های اخلاقی در حرفه، تنوع بسیار دارد و بستگی دارد به اینکه اولاً ما کدام حرفه را در نظر بگیریم. مثلاً مسئولیت‌ های اخلاقی در حرفه‌ای به نام مدیریت صنعتی با حرفه صنایع، مدیریت آموزشی یا پزشکی تفاوت های عمده‌ای دارد. غالب مدیران ما چشم دیدن مسائل حقوقی، مالی، تولید و فروش را دارند، ولی در زمینه مسائل اخلاقی این گونه نیستند؛ یعنی غالباً یا مشکلات اخلاقی را نمی‌ بینند و یا اگر می‌ بینند، احساس نیاز به متخصص پیدا نمی‌کنند و خوددرمانی می‌کنند. وقتی که خوددرمانی کردند، به جای اینکه یک جا را درست کنند، صد جای دیگر را هم خراب می‌ کنند و آفت بزرگش این است که چون احساس نیاز به متخصص نمی‌ کنند، دست نیاز به سوی او دراز نمی‌ کنند و این سبب می‌شود که متخصصان ما به فکر پژوهش های نظام‌مند معطوف به نیازهای پژوهشی نیفتند. مدیر اخلاقی کسی است که در فرآیند تصمیم‌ سازی، ضمیری اخلاقی بگذارد. مدیرانی که نسبت به اخلاقی بودن تصمیمات بی‌ توجه باشند، سازمانشان به سرعت به سوی فروپاشی اخلاقی می‌رود. اخلاق بخشی از جهان‌بینی سازمان است، اخلاق بخشی از هویت سازمان است و مدیران باید فرهنگ‌ ساز و هویت‌ ساز باشند.پیش نیازهای این دوره چیست؟
پيش نياز خاصي ندارد.

جایگاه دوره در جهان چگونه است؟
بررسی تطبیقی ماهیت و منزلت آموزش اخلاق حرفه ای در کشورهای صنعتی با جهان در حال توسعه، فاصله زیادی را بین وضعیت موجود و وضعیت مطلوب آموزش اخلاق حرفه ای در جامعه ما نشان می دهد. متأسفانه اخلاق حرفه‌ ای در جامعه ما، به عنوان یک دانش نوین، خیلی دیر متولد شد. اخلاق شغلی، به معنای سنتی کلمه، هم در ایران باستان سابقه درخشان دارد و هم در اسلام ادبیات بسیار غنی در اخلاق مشاغل داریم.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
- تمامی مدیران
- تمامی صاحبان شغل و حرفه و ...

مهارت هایی که پس از گذراندن این دوره کسب می کنم چیست؟
- ایجاد الگوی رفتار ارتباطی
- جهت گیری آموزش اخلاق حرفه ای : رفتار ارتباطی درون شخصی
- ضرورت اخذ روی آورد مدیریت استراتژیک به اخلاق حرفه ای
- رعایت حقوق افراد ( شاخص اثر بخشی آموزش اخلاق حرفه ای )

موقعیت های شغلی که با گذراندن این دوره می توانم کسب کنم چیست؟
هر کاری هدف دارد و فوایدی هم دارا می‌باشد. هدف از اخلاقی بودن، کمال انسان و رسیدن به قرب الهی است. اما اخلاق حرفه‌ ای فواید زیادی دارد که از طرفی باید مدیران به آنها توجه کنند و از طرف دیگر، آنها را فایده بدانند، نه هدف. یکی از ویژگی های اخلاق حرفه‌ای این است که اگر سازمان، اخلاقی باشد، می‌تواند آثار فرا سازمانی داشته باشد.

مزایای دوره های خانه عمران چیست؟
اخلاقی بودن در حرفه حاصل دانستن،خواستن، توانستن و نگرش است. هدف آموزش اخلاق حرفه ای در خانه عمران انتقال اطلاعات و یافته های علمی نیست بلکه تصحیح و تقویت انگیزش، ارتقاء مهارت، افزایش توان و تحول نگرش است. تاکید بر این عناصر ماهیت چنین آموزشی را ترسیم می کند. فراتر رفتن از آموزش های مستقیم و تاکید بر آموزش حین عمل و آموزش های اجتماعی، ارتباط را بین صنعت و نهاد علم به میان می آورد.تعداد نمایش :10754 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/07/04 13:28
0
0
با سلام . محل برگزاری دوره ها کجاست ؟

سلام محل برگزاری دوره در محل موسسه خانه عمران واقع در میدان آرژانتین،بلوار بیهقی،کوچه 14 شرقی پلاک 9 می باشد.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجوز ها و تفاهم نامه ها