• خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان           خانه عمران مجري رسمي آموزش كاركنان دولت، شهرداری ها و شرکت ملی نفت ایران           بنیانگذار و برند برتر آموزش های تخصصی صنعت ساختمان          


دوره برآورد مصالح و تنظیم صورت کارکرد پیمانکاران جزء

دوره گروه دوره زمان برگزاری مدت ( ساعت ) تاریخ شروع ظرفیت شهریه (ریال)
11227115 یکشنبه و دوشنبه 21-18 24 1397/07/15 دارد 14800000

مقدمه :
پیاده سازی یک روش مناسب و معین جهت تخمین مصالح مورد نیاز علاوه برآنکه راهگشای مناسبی به منظور استخراج هزینه های تمام شده هریک از فعالیت های اجرایی است، می تواند از اتلاف بیش از حد مصالح ( که از سرمایه های ملی محسوب می شوند ) و بالا رفتن هزینه ها جلوگیری نماید. نخاله های بی پایان، ضایعات و اتلاف خارج از عرف مصالح در کارگاه های ساختمانی نتیجه نبود تخمین و برآورد مناسب مصالح مورد نیاز و عدم کنترل در مصرف آن ( که این امر خود میتواند ناشی از واگذاری کار به صورت دستمزدی و کنترل نکردن پیمانکاران جزء و دست دوم در اجرای کار و مصرف مصالح باشد ) است. مؤسسه خانه عمران با شناسایی دقیق این نقیصه در صنعت ساخت و نیاز سنجی مستند نسبت به طراحی و تدوین دوره آموزشی برآورد مصالح و تنظیم صورت کارکرد پیمانکاران جزء اقدام نموده تا با ارائه روشی مناسب میزان مصالح مورد نیاز هر فعالیت و همچنین هزینه های متناظر با آن را در مقاطع مختلف کار استخراج نماید.

پیش نیازهای این دوره چیست؟
دوره نقشه‌خوانی

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های مهندسی عمران، مهندسی معماری و شاغلین و دست اندرکاران حوزه ساخت و ساز

مهارت هایی که پس از گذراندن این دوره کسب می کنم چیست؟
توانایی در اندازه گیری دقیق و صحیح مقادیر کار و مصالح مورد استفاده در پروژه با حداقل خطا

سرفصل دوره برآورد مصالح و تنظیم صورت کارکرد پیمانکاران جزء :
الف- برآوردمصالح
- آشنایی با مفاهیم متره و برآورد
- تخریب و گودبرداری
- محاسبه و تعیین هزینه ساعت کارکرد ماشین آلات و تجهیزات
- محاسبه و تعیین مقادیر کار مرتبط با اجرای اسکلت ها و قطعات بتنی
- اسکلت های فلزی و چگونگی محاسبه وزن آهن آلات مورد نیاز،الکترود مصرفی و تعیین وزن پیچ و مهره
- محاسبه مقدار مصالح مصرفی در اجرا و ساخت سقف های سازه ها سقف تیرچه بلوک ، سقف کامپوزیت ، سقف عرشه فولادی و ...
- محاسبه فعالیت های مرتبط با عملیات سفت کاری و نازک کاری و برآورد مقادیر مصالح مورد نیاز
- پوشش نهایی کف و دیوارها مشتمل بر محاسبه و اندازه گیری کاشی،سرامیک،موزاییک، و سنگ و تعیین مصالح مصرفی در اجرا (مقدار ملات مصرفی و پوشش نهایی)
- محاسبه و اندازه گیری سقف کاذب و تعیین مصالح مصرفی در زیر سازی
- محاسبه و اندازه گیری نماهای سنگی و عملیات بنایی با سنگ لاشه و قلوه
- محاسبه و اندازه گیری کارهای فولادی سبک و تعیین مصالح صرفی (چارچوب های فلزی ،درب و پنجره ها، نرده های فلزی و ...)
- محاسبه و اندازه گیری سطوح رنگ آمیزی و تعیین مصالح مصرفی
- تعیین و برآورد سرانگشتی مربوط به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی (محاسبه سرانگشتی بارگرمایی و سرمایی، تعداد پره رادیاتور، ظرفیت هوادهی فن ها ، کولر ، تعیین ظرفیت مناسب پکیج ، تعیین حجم چاه جذبی ، شدت روشنایی مورد نیاز فضاها ، تعداد کلید و پریز مورد نیاز و ... )
ب- اصول ابتدایی تنظیم قراردادها و رسیدگی به صورت کارکرد پیمانکاران جزء
- مفهوم عقد و تعهد و تعریف قرارداد
- عنوان قرارداد
- طرفین قرارداد
- موضوع قرارداد
- شروط ضمن عقد
- مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت مطالبات پیمان
- تضمین ها
- خسارات ناشی از عدم انجام تعهدات
- تحویل موقت و قطعی
- فسق پیمان و خلع ید
- فورس ماژورها
- حل اختلاف

دوره های پیشنهادی مرتبط با دوره برآورد مصالح و تنظیم صورت کارکرد پیمانکاران جزء:تعداد نمایش :12190 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/08/01 21:55
1
0
لطفا برای جمعه کلاس بذارید ممنون به فکر ما شهرستانیها باشید

سلام نظر شما به واحد برنامه ریزی منعکس گردید.


کاربر مهمان
1395/02/05 0:24
0
1
زمان برگزاری عالی فقط قیمت کران یه فکری به حال قیمتها بکنید یه سری مشوق قرار دهید

سلام شما می توانید برای استفاده از تسهیلات و ضوابط پرداخت شهریه با شماره 84360 داخلی 2 واحد مشاوره و ثبت نام تماس حاصل نمائید.


کاربر مهمان
1394/03/04 1:7
0
1
سلام مجدد، به خدمت شما عرض شود بنده نزدیک به 6 ماهه که در لیست انتظار هستم تا ساعت دوره به 8 تا 13 تغییر کنه تا بتونم شرکت کنم. خواهشا به صورت استثنا هم که شده دوره تابستان را 8 تا 13 برگزار کنید.

سلام. دوست عزیز این دوره در 3 ماه گذشته صبح برگزار می شد. ولی به دلیل کم بودن تعداد مثقاضیان به عصر انتقال پیدا کرد. خواهشمند است شماره تماس خود را به همکاران ما در واحد مشاوره و ثبت نام اعلام نمایید تا در صورت وجود متقاضی دیگر، کد بعدی دوره در صبح برگزار گردد.


کاربر مهمان
1394/03/03 17:1
0
2
با سلام مجددا خواهش میکنم کد جدید این دوره را 8 تا 13 برگزار کنید. با سپاس.

سلام. درخواست شما به واحد برنامه ریزی آموزش ارجاع داده خواهد شد. در صورت تمایل می توانید شماره تماس خود را به همکاران ما در واحد مشاوره و ثبت نام به شماره 84360 داخلی 2 داده تا در صورت برگزاری دوره در ساعت پیشنهادی شما به شما اطلاع رسانی شود.


کاربر مهمان
1394/02/23 13:40
0
0
با سلام و خسته نباشید. تعیین قیمت قراردادی که کارفرما با پیمانکار کل هم میبندد در این دوره تدریس میشود؟

خیر، راجع به قیمت صحبت نمی شود. اگر نوع کار دولتی است، موضوع نحوه قیمت دادن چهارچوب قانون مناقصات و بخشنامه های صادره می باشد که موضوع این کلاس نمی باشد.


کاربر مهمان
1394/02/07 23:58
1
0
ممنون از پاسخ و حسن توجه شما، با واحد مشاوره و ثبت نام تماس گرفتم، اگر مثل سابق ساعت این دوره به 13-8 تغییر پیدا کنه ایده آل هست چون دوره امور پیمانها هم همین روز و 19-14 هست که میتونم اون رو هم شرکت کنم و اینجوری به پیمودن کیلومترها راه می ارزه.
کاربر مهمان
1394/02/01 15:35
1
5
خواهشا ساعت این دوره را از 3 ساعت در هفته به 5 ساعت در هفته تغییر بدید تا ما شهرستانی ها هم بتونیم شرکت کنیم. قبلا این دوره 13-8 بود که خیلی خوب بود بنده می خواستم شرکت کنم که ساعتش تغییر کرد. اگر 5 ساعت در هفته باشه تعداد رفت و آمدهای ما شهرستانی ها کمتر میشه. با تشکر.

دوست عزیز . ما حتما در دوره بعدی برگزاری دوره نظر شما را اعمال خواهیم کرد. شما می توانید با واحد مشاوره و ثبت نام خانه عمران تماس گرفته و نام خود را برای دوره بعدی در لیست انتظار قرار دهید تا به محض شروع به شما اطلاع رسانی شود. با تشکر


کاربر مهمان
1394/01/31 20:31
0
2
تهیه لیستوفر هم در سرفصل این دوره هست؟ لطفا سرفصلهای این دوره را مبسوط ذکر کنید.

با سلام تهیه لیستوفر در سرفصل این دوره نمی باشد. برای این مطلب می توانید در دوره دیگر ما به نام برآورد مصالح و تهیه انواع لیستوفر به آدرس http://civilhouse.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=7&fkeyid=&siteid=7&pageid=2515&newsview=14709 شرکت نمایید. در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی تر با واحد مشاوره و پذیرش به شماره 84360 تماس حاصل نمایید


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مجوز ها و تفاهم نامه ها